Koncert chopinowski - Anna Hajduk - zdjęcie

Koncert chopinowski - Anna Hajduk

Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prowadzonej przez prof. Jerzego Romaniuka i dra Ramiro Sanjinesa. W 2014 roku przebywała na stypendium Erasmus w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, studiując pod kierunkiem prof. Christophera Hinterhubera. Obecnie ukończyła podyplomowe studia pianistyczne na prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.

Anna Hajduk jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie w 2013 roku, I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach w 2013 roku, I Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku w 2009 roku. Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii w 2015 roku. Wraz ze swoim triem Olympus Mons zdobyła w 2001 roku I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso” w Salzburgu. Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m. in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Regularnie koncertuje na polskich estradach, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Wystąpiła również jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, a także dokonała prawykonania Sonaty fortepianowej prof. Edwarda Sielickiego na koncercie monograficznym „Muzyka dwóch generacji Sielickich w 100-lecie urodzin Ryszarda Sielickiego”. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m. in. w Łazienkach Królewskich, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, ostatnio występując z Koncertem f-moll F. Chopina, wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary oraz na koncercie urodzinowym Fryderyka Chopina, wykonując recital z Maurizio Morettim. Wzięła także udział w warszawskiej VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

PROGRAM

F. Chopin:

Scherzo h-moll op. 20

Preludia op. 28 (wybór)

Mazurki op. 17

Ballada As-dur op. 47

Ballada f-moll op. 52

Obsada

Realizacja

REALIZACJA: Anna Hajduk

Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

10.0
Średnia ocena
Inspirująca przestrzeń Klubu, genialni muzycy i niesamowita energia. Polecam każdemu, kto chciałby spędzić wyjątkowy wieczór
- Aleksandra

09.05 / 20:30

16.05 / 20:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert
9.0
Średnia ocena
Profesjonalni muzycy, świetne aranże, no i oczywiście wokaliści o niebywałych głosach
- Jakub

26.06 / 19:00

Gatunek: Koncert

Inne spektakle z tego teatru:

-,-
Średnia ocena

Jutro / 18:00

19.05 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert
Kup bilet