Koncert chopinowski - Anna Hajduk - zdjęcie

Koncert chopinowski - Anna Hajduk

Anna Hajduk urodziła się w 1990 roku w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prowadzonej przez prof. Jerzego Romaniuka i dra Ramiro Sanjinesa. W 2014 roku przebywała na stypendium Erasmus w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, studiując pod kierunkiem prof. Christophera Hinterhubera. Obecnie ukończyła podyplomowe studia pianistyczne na prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.

Anna Hajduk jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie w 2013 roku, I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach w 2013 roku, I Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku w 2009 roku. Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii w 2015 roku. Wraz ze swoim triem Olympus Mons zdobyła w 2001 roku I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso” w Salzburgu.

Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m. in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Regularnie koncertuje na polskich estradach, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Wystąpiła również jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, a także dokonała prawykonania Sonaty fortepianowej prof. Edwarda Sielickiego na koncercie monograficznym „Muzyka dwóch generacji Sielickich w 100-lecie urodzin Ryszarda Sielickiego”. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m. in. w Łazienkach Królewskich, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, ostatnio występując z Koncertem f-moll F. Chopina, wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary oraz na koncercie urodzinowym Fryderyka Chopina, wykonując recital z Maurizio Morettim. Wzięła także udział w warszawskiej VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

PROGRAM

F. Chopin:

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Etiuda As-dur op. 10 nr 10

Ballada As-dur op. 47

Mazurki op. 17: B-dur, e-moll, As-dur, a-moll

Walc F-dur op. 34 nr 3

Ballada f-moll op. 52

Obsada

Realizacja

REALIZACJA: Anna Hajduk

Nowy Świat Muzyki

Pewnie kiedyś tu byliście lub przechodziliście obok: stylowa kamienica przy Trakcie Królewskim, u zbiegu ulic Nowy Świat i Świętokrzyska. Przed laty była tu legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek. Póżniej znajdował się tu popularny wśród warszawiaków klub, Nowy Wspaniały Świat, ze sceną, na której pojawiali się najbardziej znani w Polsce artyści i muzycy. Od niedawna mieści się tu międzynarodowy Nowy Świat Muzyki – Warsaw House of Music, centrum muzyczne, które każdego dnia na dwóch scenach oferuje co najmniej dwa koncerty i wiele innych wydarzeń artystycznych, recitali, spotkań z wybitnymi twórcami z Polski i zagranicy. Dzięki swemu bogatemu programowi Nowy Świat 63 to dziś wizytówka muzycznej Warszawy. Możecie tu zajrzeć także po to, by napić się doskonałej etiopskiej kawy parzonej w naszej kawiarni.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

http://nowyswiatmuzyki.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

7.5
Średnia ocena

07.02 / 20:30

Gatunek: Koncert
8.9
Średnia ocena
Super zabawa!
- Dariusz

24.01 / 19:00

12.02 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert

Inne spektakle z tego teatru:

-,-
Średnia ocena

Jutro / 18:00

30.01 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.