Nowy Świat Muzyki

ul. Nowy Świat 63
00-042 Warszawa

Nowy Świat Muzyki to wyjątkowe centrum muzyczne i niezwykle ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy - praktycznie codziennie możemy posłuchać tu muzyki na żywo, która jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.

Siedzibą Nowego Świata Muzyki jest stylowa kamienica znajdująca się przy ulicy Nowy Świat 63. Mieściła się w niej niegdyś legendarna Kawiarnia Nowy Świat, w której występował sławny Kabaret Dudek, później zaś swoją siedzibę miał tu Nowy Wspaniały Świat - popularny klub, na którego scenie pojawiało się wielu znanych artystów i muzyków.

Repertuar Nowego Świata Muzyki jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy liczne koncerty i recitale, festiwale a także wiele innych wydarzeń muzycznych. Nowy Świat Muzyki w swoim repertuarze oferuje również m. in. cotygodniowe potańcówki w rytmie lat 70. i 80.

Nowy Świat Muzyki dysponuje dwoma scenami, na których praktycznie codziennie zobaczyć możemy muzyczne występy wielu wspaniałych artystów nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, w którym najważniejsza jest muzyka. Można tu napić się również przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków muzyki przepysznej kawy, dzięki działającej tu kawiarni.

Bilety na koncerty w Nowym Świecie Muzyki kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Koncert chopinowski - Ryszard Swarcewicz

Koncert

Ryszard Swarcewicz to rosyjski pianista, organista i malarz polskiego pochodzenia. Urodził się w m. Połonnе na terenie Ukrainy w 1955 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat. Ukończył College muzyczny im. M. Leontowicza w Winnicy. W latach 1975-1980 kształcił swoje umiejętności pod kierownictwem prof. Władimira Nilsena w Konserwatorium im. N. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. Po ukończeniu studiów na kierunku gra na fortepianie odbył staż pod kierownictwem prof. T. Oksientian – gra na organach. Od 1980 roku do 2016 roku prowadził klasę gry na fortepianie, kameralistyki fortepianowej i gry na organach w Collegu muzycznym im. S. Rachmaninowa w Wielkim Nowogrodzie w Rosji. Był solistą Filharmonii im. A. Areńskiego i organistą w kościele pod wezwaniem św. ap. Piotra i Pawła w Wielkim Nowogrodzie. Jest założycielem koncertów muzyki organowej w kościołach katolickich na terenie północno-zachodniej Rosji. Koncertował w Rosji, na Białorusi, na Ukrainie, w Polsce, w Austrii, w USA, w Finlandii. Jest laureatem Funduszu “Rosyjskie wykonawstwo muzyczne”. Obrazy, wykonane przez Ryszarda Swarcewicza znajdują się w wielu kościołach ukraińskich i rosyjskich, w zbiorach prywatnych w USA, Meksyku, Austrii oraz Francji. W Polsce można je zobaczyć w kościele w Dobrzyniu nad Wisłą oraz jeden z nich - portret biskupa K. Romaniuka - w Katedrze pw. św. Floriana w Warszawie.

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Aleksandra Bobrowska

Koncert

Absolwentka Royal Northern College of Music oraz Haute Ecole de Musique de Geneve. Koncertowała jako solistka oraz kameralistka w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu, Chinach, Japonii, Rosji, USA. Podczas studiów uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez następujących pianistów: Dmitri Alexeev, Boris Berman, Michael Beroff, Daniel Blumenthal, Nicolai Demidenko, Pascal Devoyon, Philippe Entremont, Nelson Goerner, Garry Graffman, Thomas Hecht, Klaus Hellwig, Kevin Kenner, Krzysztof Jabłoński, Heinz Medjimorec, David Moroz, John Perry, Ewa Pobłocka, Emilio del Rosario, and Lee Kum–Sing.

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Braulio Alcaraz

Koncert

Nowy Świat Muzyki to miejsca wyjątkowe, w którym codziennie odbywają się niezwykłe koncerty chopinowskie prezentowane przez wybitnych artystów.

Szczegóły spektaklu

Wieczór Rosyjski z Ludmiłą Piechowską

Koncert

27 stycznia zapraszamy na koncert Wieczór Rosyjski. Ludmiła Piechowska rosyjska artystka estradowa polskiego pochodzenia, nauczycielka śpiewu, prezes fundacji Diamentowy Głos. Występowała na scenach w Polsce, Rosji i Azji. Tego wieczoru zaśpiewa dla Państwa pieśni i romanse rosyjskie, cygańskie, a także piosenki liryczne autorstwa Alli Pugaczowej i innych.

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Kamil Borkowski

Koncert

Kamil Borkowski urodził się w 1991 roku w Warszawie. Jego edukacja muzyczna w całości związana jest z rodzinnym miastem, gdzie z wyróżnieniem ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego. Nad jego rozwojem pianistycznym czuwały Marzena Jasińska, prof. Alicja Paleta-Bugaj oraz prof. Elżbieta Karaś-Krasztel.

Doskonalił umiejętności biorąc udział w licznych kursach muzycznych w kraju oraz za granicą, gdzie pracował z takimi profesorami, jak Waldemar Andrzejewski, Philipe Giusiano, Lee-Kum Sing, Krzysztof Jabłoński, Pavel Gililov, Jacques Rouvier, John Perry.

Koncertował w filharmoniach na terenie Polski i za granicą, występował m.in. w Austrii, krajach Beneluksu, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, we Włoszech, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech.

Jest laureatem nagród w polskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Jeleniej Górze (III miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Gorzowie Wlkp. (II miejsce), Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu/Görlitz (I miejsce), Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu (I miejsce), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Rotary” w Palma de Mallorca (IV miejsce).

Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z jego zainteresowań jest kameralistyka, czego dowodem jest udział w finale Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi w 2012 roku, gdzie występował w kwintecie, oraz wyróżnienie na Konkursie Kameralnym „W Trzech Odsłonach” w Bydgoszczy, zdobyte w zespole z dwoma saksofonami w 2016 roku.

Od 2010 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyplom licencjata uzyskał dzięki współpracy z prof. Jerzym Sterczyńskim, obecnie pracuje w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, przygotowując się do zakończenia studiów.

Szczegóły spektaklu

Carmen Azur i Tomasz Kaszubski

Koncert

Koncert promujący płytę: „CAMINOS DEL SUR, czyli DROGI POŁUDNIA”

„Caminos del Sur/Drogi Południa” to międzynarodowy projekt, który łączy Polskę z Hiszpanią i Ameryką Łacińską. W koncercie i albumie przybliżamy muzykę hiszpańskojęzyczną (w tym m.in. fandango, bolero, rumba, walc peruwiański, tango argentyńskie) polskiej publiczności (oraz publiczności z Hiszpanii i Ameryki, język i krajobraz polski)

W słowach brytyjskiego reżysera teatralnego i kompozytora Davida Foulkes, to pełna emocji i wyobraźni podróż, na którą zapraszają Carmen Azuar i Tomasz Kaszubowski.

Ekspresyjny śpiew Carmen przemienia się od eterycznego, poetyckiego i subtelnego do namiętnego, solidnego i przyziemnego. Mistrzowskie, sugestywne aranżacje Tomasza są nie tylko wspaniałe technicznie, ale i treściwe i dobrze przemyślane. Jego granie jest nasycone ciepłem i blaskiem południowego słońca i razem z Carmen tworzą pełną kolorystyczną orkiestrę.

W słowach lingwisty Martyny Dębickiej: „Czasem ciepła i nastrojowa, czasem pełna wigoru muzyka, przeplatana fragmentami poezji oraz humorystycznymi opowiastkami z tych mało znanych zakątków świata – wszystko to decyduje o niezwykłym uroku ich koncertów”.

W czasie koncertu i na płycie będzie można posłuchać 15 utworów. Są one bardzo różnorodne: niektóre nastrojowe, inne bardzo żywe; niektóre z Hiszpanii, inne z Ameryki Łacińskiej. Każdy z nich to swego rodzaju poszukiwania, ale recital i płyta stanowi jedną całość… Drogi kręte, ale nie sposób się pogubić!!

Jest muzyka grana i nagrana z sercem i pełnym zaangażowaniem, i to chyba słychać !!

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Wojciech Świętoński

Koncert

Nowy Świat Muzyki to miejsca wyjątkowe, w którym codziennie odbywają się niezwykłe koncerty chopinowskie prezentowane przez wybitnych artystów.

Wojciech Świętoński ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla oraz studiował kameralistykę fortepianową w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębił odbywając staż artystyczny w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Krystyny Borucińskiej. Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie. Koncertował na Litwie, Ukrainie oraz we Włoszech, a także w wielu miejscowościach Polski.

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Dominik Stępiński

Koncert

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat. W szkole średniej pracował pod kierunkiem Bronisławy Kawalli i Janusza Olejniczaka. Przez rok kształcił się w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały. Studia licencjackie i magisterskie (moduł wirtuozowski) ukończył w 2014 roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem m.in.: Piotra Palecznego, Philippe Giusiano, Stanislava Pochekina, Marii Koreckiej-Soszkowskiej, Waldemara Andrzejewskiego, Michiko Kasuya-Ohno. Zdobywał doświadczenie estradowe, biorąc udział w wielu konkursach międzynarodowych. W 2015 roku otrzymał III nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina w Łodzi. Uczestniczył w programie „Młode Talenty w Muzeum Fryderyka Chopina” organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, wykonując recital chopinowski.

Dysponuje szerokim repertuarem od epoki baroku po awangardę XX-wieczną. Okazjonalnie wykonuje również recitale monograficzne. Szczególnie interesuje się twórczością Fryderyka Chopina.

Szczegóły spektaklu

Koncert chopinowski - Anna Hajduk

Koncert

Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prowadzonej przez prof. Jerzego Romaniuka i dra Ramiro Sanjinesa. W 2014 roku przebywała na stypendium Erasmus w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, studiując pod kierunkiem prof. Christophera Hinterhubera. Obecnie ukończyła podyplomowe studia pianistyczne na prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.

Anna Hajduk jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie w 2013 roku, I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach w 2013 roku, I Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku w 2009 roku. Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii w 2015 roku. Wraz ze swoim triem Olympus Mons zdobyła w 2001 roku I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso” w Salzburgu. Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m. in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Regularnie koncertuje na polskich estradach, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Wystąpiła również jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, a także dokonała prawykonania Sonaty fortepianowej prof. Edwarda Sielickiego na koncercie monograficznym „Muzyka dwóch generacji Sielickich w 100-lecie urodzin Ryszarda Sielickiego”. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m. in. w Łazienkach Królewskich, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, ostatnio występując z Koncertem f-moll F. Chopina, wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary oraz na koncercie urodzinowym Fryderyka Chopina, wykonując recital z Maurizio Morettim. Wzięła także udział w warszawskiej VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Szczegóły spektaklu

Wondering Ida Zalewska

Koncert

„Wondering, Stevie Wonder’s songs” to projekt, na który składają się najpiękniejsze, najbardziej energetyczne i poruszające utwory Steviego Wondera. Charakterystyczne, kultowe kompozycje przepuszczone przez filtr autorskich aranżacji i subiektywne, osobiste opracowanie wokalne i interpretacyjne materiału, tworzą nową jakość i pozwalają na nowo odkryć twórczość tego niezwykłego artysty.

Szczegóły spektaklu

Coast Revolution

Koncert

Zespół powstał z inicjatywy Pawła Bieleckiego i Michała Sieka. W tym składzie występują od niecałego roku. Pojawili się już na scenach szkolnych festiwali muzycznych- Czacki Second Stage, HoffGardenParty, SOFA, PMT. W tym roku występują też na 26. finale WOŚP w Konstancinie. W naszym repertuarze znajduje się kilkanaście utworów, z czego 3 nagrane. Utwory dostępne są również na SoundCloud i YouTube. Wszystkie teksty są autorstwa basisty (Pawła Bieleckiego) oraz wokalistki (Agnieszki Młynarskiej).

Ich muzyka inspirowana jest wieloma nowoczesnymi nurtami i nie tylko. Przez co stała świeża gatunkowo na polskim rynku muzycznym. Zaliczyć ją można do rocka alternatywnego, jednakże tak naprawdę jest ona indywidualną wariacją stylów. Kierowana, jest do ludzi, którzy cenią sobie nie tylko dobre brzmienie, ale również wielowy - miarowość utworu - poetycki tekst i nietuzinkowe solówki.

Szczegóły spektaklu