Smoki

Każda głowa, a w szczególności głowa dziecięca, wypełniona jest różnymi marzeniami, wyobrażeniami czy bajkami… Tak jak my, dorośli, przestajemy wierzyć w świętego Mikołaja, tak dzieci wierzą w niego gorliwie i bezwarunkowo. Tak jak my staramy się wierzyć w sprawczą siłę pieniądza, tak dzieci zawierzają swojej wyobraźni. Zgoda – część z dorosłych wierzy w UFO, ale czy ktokolwiek z nas wierzy w smoki? Przecież smoki nie istnieją… A kto powiedział, że ludzie istnieją? Może to właśnie my jesteśmy smokami? Wszystko jest kwestią umowy i wyobraźni. Jedno jest pewne – czy to smok, czy też człowiek, musi wyzbyć się uprzedzeń i uwierzyć, że wszystko jest możliwe… Zwłaszcza w bajkach. Bo może to właśnie nasze życie jest bajką? Bo tylko wtedy, gdy wpuścimy ją do naszego życia, możemy stać się szczęśliwsi i dostrzec to, co często mijamy bez zastanowienia. Smoki istnieją i mogą nauczyć nas wielu pożytecznych rzeczy, a i my możemy pokazać im świat, jakiego nie znają… Zaprośmy je tylko do naszego pokoju, żeby sobie pohasały lub odwiedźmy je pod łóżkiem… Tam musi być coś więcej niż tylko kurz…

Zapraszamy do świata wyobraźni i humoru . Do krainy smoków i ludzi wymyślonej przez Malinę Prześlugę. Jedyną taką, niepowtarzalną autorkę nowej literatury dla dzieci.

Kto nie z nami, ten nie smok!

Na scenie występują między innymi Kamil Dobrowolski, Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Paweł Majchrowski, Jerzy Dowgiałło, Natalia Zduń.

Źródło zdjęcia:

Nowohuckie Centrum Kultury - Adres i dojazd

al. Jana Pawła II 232
Kraków

http://www.nck.krakow.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.