Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,4 / 10

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała

UWAGA: Bilet kupiony na daną godzinę uprawnia do wejścia do muzeum o tej właśnie godzinie, na którą został kupiony bilet.

Już od 6 kwietnia zwiedzać można nowe Muzeum Fryderyka Chopina - muzeum niezwykłe, pobudzające wszystkie zmysły zwiedzających.

Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Nowatorskie podejście do tematyki życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów budzi uznanie zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej i historyków, jak i artystów. Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających.

Ekspozycja została rozmieszczona na czterech poziomach warszawskiego Pałacu Ostrogskich, włącznie z piwnicą. Na każdej kondygnacji czeka zwiedzających zestaw różnorodnie sprofilowanych informacji na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, np. okresu warszawskiego czy działalności w Paryżu. Zależny od decyzji widzów poziom eksploracji sprawia, że oferta Muzeum trafi do różnorodnych odbiorców, bez względu na wiek i poziom przygotowania merytorycznego. Poszczególne elementy audiowizualne ekspozycji zostały skonstruowane w taki sposób, aby w Muzeum każdy odnalazł coś dla siebie, zarówno szkolne wycieczki, artyści, studenci poszukujący pogłębionej wiedzy, jak i osoby zainteresowane epoką, w której żył Chopin. Dlatego też, aby nie zakłócać indywidualnego charakteru doświadczania Chopina, Muzeum może zwiedzać jednocześnie około 50 osób. Pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał placówki, umożliwi komfortowe zgłębianie zasobów muzealnych i swobodne korzystanie z multimediów. Wszystkie te cechy instytucji pozwolą na zmianę stereotypowego wizerunku „muzeum” jako nieciekawej, martwej ekspozycji. Muzeum Fryderyka Chopina już teraz stało się pewnego rodzaju centrum kultury. Organizowane są tu imprezy o charakterze artystycznym i edukacyjnym, jak np. koncerty znanych pianistów czy wykłady ekspertów z zakresu twórczości kompozytora.

Realizacja

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Muzeum jest świetne ,podczas zwiedzania można indywidualnie słuchać muzykę . W czwartki są jeszcze koncerty .Polecam

  jd.....@gm...il.com / 27 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  podobało się wszystko

  ik.....@li...st.ru / 29 października 2017

 • 8,0/ 10

  Witam, oto moje spostrzeżenia. Nie spodziewałem się iż ocalało tyle pamiątek po Chopinie. Oczarowały mnie zwłaszcza listy, ukazujące osobowość artysty. Teraz kamyczki. Dotykowe tabliczki multimedialne nie zawsze działały prawidłowo, co mnie irytowało a powinno być priorytetem w nowoczesnym muzeum. Po cóż mi gadżety, które nie działają? Dźwięk z głośniczków może przeszkadzać zwiedzającym obok. Słuchawki na wszystkich stanowiskach mogłyby być lepszym rozwiązaniem. Spędziłem w muzeum trzy godziny i jeszcze tu wrócę. Życzę sukcesów w promowaniu naszego wielkiego rodaka. Pozdrawiam, Jarosław Jagieniak

  j......@gm...il.com / 05 maja 2018

 • 8,0/ 10

  Niestety, niektóre tablice nie działają. Szczególnie irytujące jest, że najciekawsze eksponaty są właśnie w konserwacji.

  tt.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2018

 • 6,0/ 10

  Muzyka Chopina Jest wspaniała, zawarte informacje bardzo szczegółowe, nawet za bardzo jak dla przeciętnego widza odwiedzającego muzeum,denerwujące są jednak nieczynne stacje do odsłuchiwania informacji. Brak informacji o koncertach na żywo wspaniałych utworów Chopina.

  sa.....@gm...il.com / 05 stycznia 2018

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina powołany do życia w 2001 roku decyzją polskiego parlamentu, zajmuje się m.in. badaniami naukowymi oraz popularyzacją wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce, publikacjami, organizowaniem koncertów, konferencji, kursów, współdziała z instytucjami i organizacjami Chopinowskimi na całym świecie, gromadzi archiwalia i obiekty muzealne, sprawuje kontrolę nad wykorzystaniem wizerunku i nazwiska Fryderyka Chopina oraz prowadzi internetowe Centrum Informacji Chopinowskiej.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

6,7
Średnia ocena
Bardzo sympatyczna obsługa. Pan, który nas oprowadzał posiadał bardzo dużą wiedzę i ciekawie opowiadał
- Weronika

Dziś / 11:00-18:00

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.