Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

7.2 / 10

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała

Już od 6 kwietnia zwiedzać można nowe Muzeum Fryderyka Chopina - muzeum niezwykłe, pobudzające wszystkie zmysły zwiedzających.

Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Nowatorskie podejście do tematyki życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów budzi uznanie zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej i historyków, jak i artystów. Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających.

Ekspozycja została rozmieszczona na czterech poziomach warszawskiego Pałacu Ostrogskich, włącznie z piwnicą. Na każdej kondygnacji czeka zwiedzających zestaw różnorodnie sprofilowanych informacji na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, np. okresu warszawskiego czy działalności w Paryżu. Zależny od decyzji widzów poziom eksploracji sprawia, że oferta Muzeum trafi do różnorodnych odbiorców, bez względu na wiek i poziom przygotowania merytorycznego. Poszczególne elementy audiowizualne ekspozycji zostały skonstruowane w taki sposób, aby w Muzeum każdy odnalazł coś dla siebie, zarówno szkolne wycieczki, artyści, studenci poszukujący pogłębionej wiedzy, jak i osoby zainteresowane epoką, w której żył Chopin. Dlatego też, aby nie zakłócać indywidualnego charakteru doświadczania Chopina, Muzeum może zwiedzać jednocześnie około 50 osób. Pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał placówki, umożliwi komfortowe zgłębianie zasobów muzealnych i swobodne korzystanie z multimediów. Wszystkie te cechy instytucji pozwolą na zmianę stereotypowego wizerunku „muzeum” jako nieciekawej, martwej ekspozycji. Muzeum Fryderyka Chopina już teraz stało się pewnego rodzaju centrum kultury. Organizowane są tu imprezy o charakterze artystycznym i edukacyjnym, jak np. koncerty znanych pianistów czy wykłady ekspertów z zakresu twórczości kompozytora.

Realizacja

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  podobało się wszystko

  ik.....@li...st.ru / 29 October 2017

 • 8.0/ 10

  Niestety, niektóre tablice nie działają. Szczególnie irytujące jest, że najciekawsze eksponaty są właśnie w konserwacji.

  tt.....@gm...il.com / 16 April 2018

 • 6.0/ 10

  Muzyka Chopina Jest wspaniała, zawarte informacje bardzo szczegółowe, nawet za bardzo jak dla przeciętnego widza odwiedzającego muzeum,denerwujące są jednak nieczynne stacje do odsłuchiwania informacji. Brak informacji o koncertach na żywo wspaniałych utworów Chopina.

  sa.....@gm...il.com / 05 January 2018

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina powołany do życia w 2001 roku decyzją polskiego parlamentu, zajmuje się m.in. badaniami naukowymi oraz popularyzacją wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce, publikacjami, organizowaniem koncertów, konferencji, kursów, współdziała z instytucjami i organizacjami Chopinowskimi na całym świecie, gromadzi archiwalia i obiekty muzealne, sprawuje kontrolę nad wykorzystaniem wizerunku i nazwiska Fryderyka Chopina oraz prowadzi internetowe Centrum Informacji Chopinowskiej.

Adres i dojazd

ul. Okólnik 1
00-368 Warszawa

http://pl.chopin.nifc.pl/institute/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

Dziś / 10:00

Jutro / 10:00

+ dostępnych 25 innych terminów

Gatunek: Wystawa
6.3
Średnia ocena

19.04 / 14:00

Dziś / 10:00

+ dostępnych 122 innych terminów

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 3 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.