Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

20 oddanych głosów

8,6 / 10

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Wystawa stała

UWAGA: Bilet kupiony na daną godzinę uprawnia do wejścia do muzeum o tej właśnie godzinie, na którą został kupiony bilet.

Już od 6 kwietnia zwiedzać można nowe Muzeum Fryderyka Chopina - muzeum niezwykłe, pobudzające wszystkie zmysły zwiedzających.

Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Nowatorskie podejście do tematyki życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów budzi uznanie zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej i historyków, jak i artystów. Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających.

Ekspozycja została rozmieszczona na czterech poziomach warszawskiego Pałacu Ostrogskich, włącznie z piwnicą. Na każdej kondygnacji czeka zwiedzających zestaw różnorodnie sprofilowanych informacji na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, np. okresu warszawskiego czy działalności w Paryżu. Zależny od decyzji widzów poziom eksploracji sprawia, że oferta Muzeum trafi do różnorodnych odbiorców, bez względu na wiek i poziom przygotowania merytorycznego. Poszczególne elementy audiowizualne ekspozycji zostały skonstruowane w taki sposób, aby w Muzeum każdy odnalazł coś dla siebie, zarówno szkolne wycieczki, artyści, studenci poszukujący pogłębionej wiedzy, jak i osoby zainteresowane epoką, w której żył Chopin. Dlatego też, aby nie zakłócać indywidualnego charakteru doświadczania Chopina, Muzeum może zwiedzać jednocześnie około 50 osób. Pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał placówki, umożliwi komfortowe zgłębianie zasobów muzealnych i swobodne korzystanie z multimediów. Wszystkie te cechy instytucji pozwolą na zmianę stereotypowego wizerunku „muzeum” jako nieciekawej, martwej ekspozycji. Muzeum Fryderyka Chopina już teraz stało się pewnego rodzaju centrum kultury. Organizowane są tu imprezy o charakterze artystycznym i edukacyjnym, jak np. koncerty znanych pianistów czy wykłady ekspertów z zakresu twórczości kompozytora.

Realizacja

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Ogromna łatwość uzyskania rozszerzonych informacji (czytelnie funkcjonująca karta interaktywna), fantastyczna dostępność muzyki w znakomitym wyborze i świetnej jakości technicznej (gratka dla koneserów!) super warunki do kontemplacji i intymnego odbioru wszystkich pamiątek i kontekstów, wspomaga wszystko rodzaj zastosowanej współczesnej estetyki w starych wnętrzach. Zachęca do odwiedzania wciąż i wciąż...

  da.....@....pl / 16 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spędziłam 2 niesamowite godziny w tym miejscu. Wróciłam pełna muzyki, obrazów niezwykłych ludzi i niedosytu. Wrócę niedługo - na dłużej.

  Ag.....@po...ta.fm / 12 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spotkanie osobiste z Artysta geniuszem..wspaniałe przeżycie.

  ad.....@in...ia.pl / 03 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Muzeum jest świetne ,podczas zwiedzania można indywidualnie słuchać muzykę . W czwartki są jeszcze koncerty .Polecam

  jd.....@gm...il.com / 27 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  podobało się wszystko

  ik.....@li...st.ru / 29 października 2017

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina - Adres i dojazd

http://pl.chopin.nifc.pl/institute/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Ekspozycje są przygotowane w sposób umożliwiający poznanie historii przez osoby w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach
- Maria

Dziś / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.