Muzeum Wódki - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Wódki - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Wódki - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Wódki - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

36 oddanych głosów

6,9 / 10

Muzeum Wódki - Wystawa stała

Wystawa stała Muzeum podzielona jest na galerie, opisujące i ilustrujące główne okresy w dziejach produkcji wódki w Polsce.

W sali „Początek” zwiedzający poznają trzy wielkie nazwiska z początków krajowego przemysłu spirytusowego, aż do drugiej wojny światowej, wyznaczające najwyższe standardy produktów: lwowskiej rodziny Baczewskich (1782), rodziny Potockich z Łańcuta (1784) oraz Jakoba Haberfelda z Oświęcimia (1804).

Galeria „Rozkwit i Zmierzch” poświęcona została drugiej połowie XIX i pierwszej połowie XX wieku – czyli jednemu ze „złotych okresów” produkcji wódki, ale także wprowadzenia reklamy od bardzo ozdobnych i zróżnicowanych karafek po bogato ilustrowane etykiety. Ta przestrzeń to również czasy II Rzeczpospolitej i nowej dynamiki w rozwoju gorzelnictwa okraszonej obecnością państwa pod postacią Państwowego Monopolu Spirytusowego, ale również jego brutalnemu zmierzchowi naznaczonemu II wojną światową.

W trzeciej galerii Muzeum nazwanej „Wódka i szkło” znajdziemy przekrój szklanych i srebrnych kieliszków oraz karafek, których przekrój czasowy i terytorialny przybliży zwiedzającemu kulturę konsumpcji wódki. Dodatkową atrakcją są odwzorowane graficznie wieże rektyfikacyjne połączone z precyzyjnym multimedialnym spektaklem opowiadającym jak powstaje wódka.

Kolejnym krokiem wykonanym przez zwiedzającego będzie wizyta w galerii „Przedwojenne alkohole”, kryjącej największe skarby Muzeum – pełne butelki historycznych alkoholi wraz z szyldami dawnych fabryk.

Dalsze zwiedzanie prowadzi do przestrzeni „PRL” wypełnionej grafikami i szyldami oraz kolekcją szkła wyprodukowanego przez firmę KROSNO, najstarszą hutę szkła w Polsce.

„Sztuka barmańska”, następna galeria, zaprezentuje obiekty związane z historią tworzenia koktajli oraz da możliwość degustacji wybranych wódek według preferencji gości.

Każdy zwiedzający MUZEUM WÓDKI otrzymuje, w ramach zakupionego biletu wstępu, 25% zniżkę na lunch w Restauracji ELIXIR (od poniedziałku do piątku od 12 do 16) oraz zniżkę w takiej samej wielkości na wybrany koktajl w THE ROOTS BAR & MORE.

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  wystawa fajna choć przydałoby się więcej multimediów, natomiast degustacja na końcu zwiedzania rewelacja:)

  r......@....pl / 05 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Muzeum faktycznie małe, ale pełne imponujących zbiorów. Bardzo ciekawa degustacja i jeśli ktoś zwiedza wg. przewodnika, to na pewno spędzi tam sporo czasu i wyjdzie z ciekawą wiedzą.

  zu.....@gm...il.com / 25 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Super,napewno przyjde jeszcze raz. Swietna wystawa duzo wiadomosci no i pani ktora opowiadala miala duzo wiadomosci i dar przekazania informacji.Wszystko

  ew.....@gm...il.com / 24 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Piękne zbiory, niesamowity klimat, kawał historii. Pan odpowiedzialny za część degustacyjną to człowiek z pasją a nie przypadkowa osoba. Polecam.

  qb.....@gm...il.com / 17 września 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo sympatyczna obsługa. Pan, który nas oprowadzał posiadał bardzo dużą wiedzę i ciekawie opowiadał. Chętnie polecę to miejsce innym. Na plus był też fakt, iż mimo że usunęłam przypadkiem bilety z telefonu , Pan nie rozbił z tego problemu i rezerwacja przebiegła prawidłowo.

  we.....@gm...il.com / 08 sierpnia 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo mili oprowadzajacy i prowadzacy degustacje

  a......@ya...oo.com / 01 sierpnia 2018

 • 8,0/ 10

  Rekwizyty bardzo ciekawe, warto odwiedzić, ale wolałbym zamiast rozbudowanego audiobooka ze słuchawkami zwyczajną, kilku-stronnicową broszurę o najważniejszych informacjac,ponieważ pobyt niepotrzebnie się trochę przedłużył. Obsługa (1os.) bardzo rzetelna i uprzejma, dostaliśmy gratis w postaci napitku zanim zakupiliśmy alkohol, który nas zainteresował :)

  ko.....@gm...il.com / 31 lipca 2019

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawe i cenne zbiory. Inspirujace i pobudzające do szerszego spojrzenia na historię Polski, przez pryzmat dziedzictwa przemysłowgo. Świetnie poprowadzona degustacja, ogromna wiedza prowadzącej.

  st.....@gm...il.com / 28 grudnia 2018

 • 7,0/ 10

  Wystawa sama w sobie ciekawa. Jednak organizacja leży, przy wejściu nie ma informacji gdzie iść żeby odebrać bilety. Nikt nie wita zwiedzających. Trafiliśmy na grupę z zagranicy i przy degustacji to na nich postawiony był priorytet. Nam kazano stanąć z boku, co było średnio miłe.

  an.....@ou...ok.com / 10 czerwca 2018

 • 6,0/ 10

  zamiast druku do czytania- e-book , w ogole poza degustacją troche mało ciekawe

  ju.....@gm...il.com / 09 października 2018

 • 6,0/ 10

  Bardzo interesujące zbiory, aczkolwiek cena biletu zbyt wysoka.

  ka.....@gm...il.com / 22 sierpnia 2018

 • 4,0/ 10

  "Muzeum Wódki - wystawa stała" - cóż... zawarte słowo "MUZEUM" jest raczej na wyrost użyte. Kilka butelek, naklejek, 8 minutowy film i co dalej ????

  zi.....@....pl / 31 lipca 2018

 • 3,0/ 10

  Czysto, schludnie, miła obsluga ale samo muzeum nudne, nic zaskakujacego czy nowatorskiego.

  ko.....@in...ia.eu / 03 marca 2019

 • 3,0/ 10

  I was expecting a museum, not a few cases of bottles. It's definitely overpriced. I would not recommend it to others.

  ja.....@gm...il.com / 20 października 2018

 • 1,0/ 10

  Muzeum ma trzy pokoje plus toaletę w sumie cztery, czas zwiedzania chyba z własnym alkoholem trwa dwie godziny. Jeśli ktoś ma 10 min to lepiej zmarnować je w inny sposób nie za takie pieniądze, a alkohol Premium do degustacji to np saska ,ktora można kupić w każdym monopolowym ew ich własny likier ajerkoniak, który jest dobry

  ad.....@gm...il.com / 11 lipca 2018

 • 1,0/ 10

  Nazywanie tego muzeum jest grubym nadużyciem - muzejątko byłoby chyba bardziej adekwatne. Ekspozycja mieści się w dwóch salach. Czas zwiedzania 7 minut z degustacją. W porywach - chyba, że przyszło się oglądać film w j.angielskim. Statystyczny Janusz ma prawdopodobnie większą kolekcję eksponatów w barku.. Najgorzej wydane pieniądze w Warszawie.

  ka.....@gm...il.com / 11 lipca 2018

Muzeum Wódki - Adres i dojazd

ul. Wierzbowa 11 (wejście od ul. Canaletta)
00-094 Warszawa

http://muzeumwodki.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.