Wykład online: Z czego są delicje, czyli o historii składników (Albert Judycki) - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,8 / 10

Wykład online: Z czego są delicje, czyli o historii składników (Albert Judycki)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Delicje warszawskie

Cykl wykładów poświęconych różnorodnym praktykom biesiadowania, handlu produktami spożywczymi oraz wytwórstwu wybranego asortymentu. Wykłady w oparciu o kwerendę archiwalną i biblioteczną, uwzględniającą historię warszawskich kupców i producentów. Całość łączy historia smaku i rzemiosła cukierniczego w Warszawie widziana w perspektywie luksusowych wyrobów cukierniczych Europy i świata.

Z czego są delicje, czyli o historii składników

Cukier, mąka, masło… nie potrzeba wiele, aby stworzyć pyszne ciastko. Jednak za każdym z tych surowców kryje się ciekawa historia, w której odbijają się losy całego świata. Wybierzemy się w podróż po kontynentach – od Indii do Brazylii – i epokach: od średniowiecza po międzywojnie, aby poznać elementy cukierniczej alchemii.

Prowadzący: Albert Judycki, wnuk założyciela i właściciel warszawskiej Cukierni Lukullus, absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu.

Tematy kolejnych wykładów:

Na tropie polskich smaków (14.06); Fakty i mity. O cukierniach przedwojennej Warszawy (12.07); Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej (13.09).

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry wykład

  Ma.....@gm...il.com / 19 maja 2021

 • 10,0/ 10

  DPSKONALY

  el.....@gm...il.com / 19 maja 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo interesujący wykład. Pan konkretny "do bólu". ale to dobrze bo nie ma co się rozpływać w ochach i achach nad historią składników ciast. Nie dałam maksymalnej liczby punktów za czytanie z kartek. I nie mam tu na myśli cytatów, bo to oczywiście jest zrozumiałe. Ale w Panu prelegencie tkwi potencjał i myślę, że to tylko kwestia wprawy.

  bo.....@in...ia.pl / 18 maja 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład. Chętnie wezmę udział w następnych z tej serii.

  an.....@po...ta.onet.pl / 18 maja 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet