Wykład online: Polskie pomniki historii; Katedra w Kamieniu Pomorskim (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

9,2 / 10

Wykład online: Polskie pomniki historii; Katedra w Kamieniu Pomorskim (dr Olaf Kwapis)

Polskie pomniki historii - Seria wykładów poświęconych najważniejszym obiektom – architektonicznym świadkom polskich dziejów – którym nadano tytuł Pomnik Historii w uznaniu szczególnych wartości materialnych i znaczenia dla naszego kraju.

Katedra pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim od początku lokacji (1176) do dziś jest świadkiem burzliwych dziejów Państwa Pomorskiego. Romańsko-gotycka w stylu, sławna dzięki wyposażeniu wnętrza i organom ufundowanym przez ostatniego biskupa tytularnego Ernesta Bogusława von Croya, chroni skarby polichromii średniowiecznej i wraz z innymi obiektami składającymi się na zespół katedralny stanowi unikatowy pomnik historii. Zapraszamy Państwa do intelektualnej podróży w przeszłość ziem znajdujących się pod panowaniem Gryfitów.

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry webinar, wielka wiedza dra Olafa Kwapisa, atrakcyjnie i ze swadą podana. Byłoby wspaniale móc mieć choć czasowy dostęp do nagrania wystąpienia

  na.....@gm...il.com / 02 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Wszystkie wykłady z dr Olafem Kwapisem są świetne. Po pracy słucham wykładów i przenoszę się w inny świat. To cudowne lekarstwo na smutki i niezbyt wesołą rzeczywistość. Gratuluję 🙂

  ad.....@gm...il.com / 01 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Witam serdecznie.Poziom wykładu oceniam jako świetny.Wiedza prowadzącego niesamowita!Dowiedziałam się wielu ciekawych informacji o wspaniałym zabytku jakim jest katedra w Kamieniu Pomorskim.Czekam na kolejne wykłady.Pozdrawiam.

  an.....@gm...il.com / 01 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny wykładowca!

  cu.....@cu...ak.pl / 01 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujący wykład. Jak zwykle zresztą. Pan doktor tak pięknie umie się zachwycać, że każdy jego wykład to brylancik. Z pewnością warto poznawać również polskie zabytki. To dobry pomysł. Naprawdę mamy się czym pochwalić.

  bo.....@in...ia.pl / 01 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dziękuję za nowe tematy wykładów. Wczorajszy był niesamowicie ciekawy.

  le.....@gm...il.com / 01 lutego 2022

 • 8,0/ 10

  Bardzo duża wiedza merytoryczna, historyczna i sposób prowadzenia. Sporo ciekawostek i dygresji, które odciągnęły od głównego wątku.

  dw.....@gm...il.com / 11 lutego 2022

 • 8,0/ 10

  Trochę mało informacji o samej Katedrze,.

  te.....@....pl / 02 lutego 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.