Wykład online: Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (na bis) - dr Olaf Kwapis - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,9 / 10

Wykład online: Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (na bis) - dr Olaf Kwapis

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (na bis)

Na Państwa życzenie powtarzamy wykład dra Olafa Kwapisa poświęcony Parkowi Mużakowskiemu wpisanemu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na powierzchni 348 hektarów na pograniczu polsko-niemieckim położony jest park, uznawany za najwybitniejsze osiągnięcie w dziedzinie organizacji przestrzeni krajobrazowej, jakie aranżowano w XIX stuleciu. Do położonego w dolinie Nysy Łużyckiej Parku Mużakowskiego należą zarówno jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Europie, jak też rezydencja grafa Hermana von Pückler-Muskau i jego następców. Ten jeden z najważniejszych w historii architektów krajobrazu nie tylko założył sam Park Mużakowski, ale był też twórcą zasad zintegrowanego projektowania, umiejętnie łączącego przestrzenie parkowe i pałacowe. Jego założenia stały się później podstawą nowoczesnego projektowania miast, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Czas trwania: 90 minut

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.