Wykład online: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Femmes fortes. Kobiety, władza i sztuka w XVII w. (dr Ewa Kociszewska) - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

9,3 / 10

Wykład online: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Femmes fortes. Kobiety, władza i sztuka w XVII w. (dr Ewa Kociszewska)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Cykl: Między Paryżem a Warszawą - Ludiwka Maria Gonzaga

Femmes fortes. Kobiety, władza i sztuka w XVII w.

Pierwsza połowa XVII wieku na wielu europejskich dworach czas kobiet. We Florencji czy Paryżu władzę w imieniu małoletnich książąt sprawują ich matki. Królowe i księżne swój publiczny wizerunek silnych kobiet, będą budowały z pomocą dzieł słynnych artystów (Peter Paul Rubens) i coraz wyżej cenionych artystek (Artemisia Gentileschi). Wykład prowadzi dr Ewa Kociszewska, historyczka sztuki z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle). W latach 2012-2014 Marie Curie Fellow w Warburg Institute w Londynie, 2014-2016 Postdoctoral Fellow na University of Oxford. Stypendystka m.in. Rządu Francuskiego, Warburg Institute (Saxl Fellowship, dwukrotnie), Institut national de l’histoire de l’art w Paryżu, Fondazione Cini w Wenecji, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (stypendium START), Fundacji Lanckorońskich; Junior Research Fellow w St Catherine’s College w Oksfordzie. Laureatka William Nelson Prize przyznanej przez Renaissance Society of America i Nancy Roelker Prize przyznanej przez Sixteenth-Century Society and Conference. Publikowała m.in. w „Journal of the Warburg and Courtauld Institutes”, „French Studies Bulletin”, „Renaissance Quarterly”, „Artibus et Historiae”.

Cykl "Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga" będzie kontynuowany w maju, czerwcu i lipcu 2021 roku.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Historia nie musi być nudna. Dzieła sztuki jako ilustracja epoki? Czemu nie. Gorąco polecam niezwykle merytoryczny wykład dr E. Kociszewskiej. Półtorej godziny przeszło niemal niezauważenie. Jedyne, czego mi zabrakło, to możliwości zadawania pytań po prelekcji, ale może organizatorzy wydarzenia naprawią to niedociągnięcie.

    zu.....@po...ta.fm / 11 maja 2021

  • 10,0/ 10

    Ciekawy temat i swietnie przedstawiony

    lu.....@gm...il.com / 11 maja 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.