WARSZTAT ON-LINE O LETNISKACH W FORMIE PUBLIKACJI W PDF. Część 1/3 - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

WARSZTAT ON-LINE O LETNISKACH W FORMIE PUBLIKACJI W PDF. Część 1/3

Żeby zakupić publikację, należy przejść standardową ścieżkę kupna biletu na wydarzenie. W pojawiającym się oknie z opisem „Wybierz miejsca siedzące (widownia jest nienumerowana)” należy wybrać jedno miejsce, a następnie podać dane kontaktowe. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo wiadomość z linkiem i hasłem, uprawniającymi do pobrania jednego odcinka „Letnisk” w dowolnym momencie. Hasło jest również niezbędne do otworzenia pliku.

Życzymy miłej lektury!

„Letniska” to lekkie, kompleksowo opracowane kompendium wiedzy o podwarszawskich miejscowościach wakacyjnych w dwudziestoleciu międzywojennym. Anin, Otwock, Falenica czy Świder na kilka miesięcy zamieniały się w centra stołecznej rozrywki – zarówno dla bogatych fabrykantów, jak i przedstawicieli średniozamożnej „pracującej inteligencji”. Wielopokoleniowe rodziny spędzały czas na zabawach, spacerach, kąpielach w pobliskich rzekach i swobodnym dolce far niente w wyjątkowych, leśnych sceneriach.

W pierwszym odcinku przyjrzymy się głównym założeniom przedwojennego wypoczynku: zastanowimy się, jak obecną sytuację społeczną i zainteresowanie ekologiczną mikroturystyką można połączyć ze zwyczajem „letniskowania”, tak popularnym blisko sto lat temu. Dowiemy się, czym były miasta-ogrody, jak powstawały wsie letniskowe, kto i dlaczego decydował się na miesięczne wyjazdy do Urli lub Międzylesia oraz jak tworzono „leczniczy” dyskurs na temat letnisk. Tekst jest wzbogacony licznymi ilustracjami – materiałami archiwalnymi i fotografiami obiektów z kolekcji Muzeum Warszawy, a także drobnymi zadaniami edukacyjnymi i quizem.

Więcej informacji na stronie Muzeum Warszawy --> KLIKNIJ TUTAJ

Realizacja

„Letniska”

Tekst: Zofia Rojek, Anna Zdanowska

Zdjęcia: Adrian Czechowski, Michał Matyjaszewski, Andrei Niakrasau

Post-produkcja zdjęć: Eliza Kowalska

Koordynacja digitalizacji: Mikołaj Kalina

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet