Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

42 oddanych głosów

8.1 / 10

Muzeum Neonów - Wystawa stała

Poniedziałek - piątek: 12-17

Sobota: 12-18

Niedziela: 11-17

Zapraszamy Was do odwiedzenia wyjątkowej ekspozycji!

Celem Muzeum Neonów jest rekonstrukcja oraz ochrona powojennych reklam świetnych – neonów. Począwszy od roku 2005 nasza instytucja angażuje się w działania związane z badaniem i odnawianiem starych neonów, będących wspomnieniem po szeroko zakrojonych projektach wielkiej neonizacji, prowadzonych w krajach Bloku Wschodniego. Przyczyniliśmy się do swoistego neonowego renesansu, czego najlepszym przykładem jest otwarcie – pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie – muzeum poświęconego sztuce elektrograficznej.

Stała ekspozycja muzeum składa się z ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików, będących też twórcami znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W naszym muzeum mają Państwo unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej formy sztuki.

Do zobaczenia :)

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Super klimatyczne miejsce. Na pewno warto odwiedzić. Ulokowane w atrakcyjnym miejscu. Dużo fajnych knajpek dookoła.

  ka.....@gm...il.com / 04 November 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo kreatywne miejsce

  bb.....@gm...il.com / 23 October 2018

 • 10.0/ 10

  Warto zobaczyc cos co dawniej stanowilo wrecz dzielo sztuki.Muzeum rozwija sie i wzbogaca o nowe uratowane neony,a starym przywraca (o ile to mozliwe) blask.

  be.....@in...ia.pl / 09 October 2018

 • 10.0/ 10

  Super miejsce! Widzę komentarze w stylu, za małe na muzeum. Rzeczywiście można obejść wszystko w dziesięć minut ale neonow jest duzo no i trzeba zastanowić się ile pracy kosztowało stworzenie tego, co już jest.

  ih.....@gm...il.com / 30 August 2018

 • 10.0/ 10

  Super wystawa, wiele ciekawych neonów

  to.....@gm...il.com / 21 August 2018

Muzeum Neonów

Muzeum Neonów jest otwarte sześć dni w tygodniu. Udostępniamy je zarówno indywidualnym zwiedzającym, jak i większym grupom. Organizujemy też wydarzenia specjalne, pokazy filmowe czy wycieczki z przewodnikiem. Możliwe jest też zwiedzanie zbiorów po godzinach otwarcia pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji i dokonaniu dodatkowej opłaty.

Placówka jest instytucją prywatną, która nie jest utrzymywana ze środków publicznych. Działalność muzeum i realizacja jego misji, a także projektów związanych z odnawianiem neonów są finansowane przez naszych gości i sympatyków.

Adres i dojazd

ul. Mińska 25
Soho Factory (Budynek 55)
03-808 Warszawa

http://neonmuzeum.org/