Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

123 oddanych głosów

8,0 / 10

Muzeum Neonów - Wystawa stała

Poniedziałek, środa-piątek: 12-17

Sobota: 12-18

Niedziela: 11-17

Bilety dostępne w sprzedaży online oraz stacjonarnie w kasie Muzeum Neonów.

Zapraszamy Was do odwiedzenia wyjątkowej ekspozycji!

Stała ekspozycja muzeum składa się z ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików, będących też twórcami znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W naszym muzeum mają Państwo unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej formy sztuki.

Celem Muzeum Neonów jest rekonstrukcja oraz ochrona powojennych reklam świetnych – neonów. Począwszy od roku 2005 nasza instytucja angażuje się w działania związane z badaniem i odnawianiem starych neonów. Reklamy te są wspomnieniem po szeroko zakrojonych projektach wielkiej neonizacji, prowadzonych w krajach Bloku Wschodniego. Przyczyniliśmy się do swoistego neonowego renesansu, czego najlepszym przykładem jest otwarcie – pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie – muzeum poświęconego sztuce elektro-graficznej.

Do zobaczenia! :)

Opinie naszych widzów (42)

 • 10,0/ 10

  Genialne miejsce. Spodziewałem się większej ciemności ale i tak było super!

  pr.....@ic...ud.com / 04 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Super miejsce, przenosi w świat z lat 70 tych

  el.....@ga...ta.pl / 22 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetne miejsce. Jesteśmy pod wrażeniem tego miejsca.

  an.....@....pl / 10 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajne miejsce w stylowym wnętrzu

  ad.....@mi...io.pl / 24 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Krótka do obejrzenia wystawa, ale zawsze coś ciekawego dla miłośników historii powojennej i świetne miejsca na zdjęcia :)

  we.....@on...et.pl / 17 stycznia 2019

Muzeum Neonów - Adres i dojazd

ul. Mińska 25
Soho Factory (Budynek 55)
03-808 Warszawa

http://neonmuzeum.org/