Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Neonów - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

8.2 / 10

Muzeum Neonów - Wystawa stała

Poniedziałek - piątek: 12-17

Sobota: 12-18

Niedziela: 11-17

Zapraszamy Was do odwiedzenia wyjątkowej ekspozycji!

Celem Muzeum Neonów jest rekonstrukcja oraz ochrona powojennych reklam świetnych – neonów. Począwszy od roku 2005 nasza instytucja angażuje się w działania związane z badaniem i odnawianiem starych neonów, będących wspomnieniem po szeroko zakrojonych projektach wielkiej neonizacji, prowadzonych w krajach Bloku Wschodniego. Przyczyniliśmy się do swoistego neonowego renesansu, czego najlepszym przykładem jest otwarcie – pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie – muzeum poświęconego sztuce elektrograficznej.

Stała ekspozycja muzeum składa się z ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików, będących też twórcami znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W naszym muzeum mają Państwo unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej formy sztuki.

Do zobaczenia :)

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Bardzo oryginalne muzeum. Dzięki ideii patronującej właścicielom uratowany został unikatowy fragment polskiej historii, czyli proces neonizacji, zakrojony na szeroką skalę. Światło neonów ciężko porównać z jakim kolwiek innym, tworzy specyficzną atmosferę :) Wszystko to jest też oprawione w miłą obsługę i sklepik z ciekawymi pamiątkami. Polecam gorąco i pozdrawiam jednego z derektorów muzeum, którego miałam przyjemność spotkać podczas wizyty :) oby tak dalej!

    je.....@gm...il.com / 05 July 2018

Muzeum Neonów

Muzeum Neonów jest otwarte sześć dni w tygodniu. Udostępniamy je zarówno indywidualnym zwiedzającym, jak i większym grupom. Organizujemy też wydarzenia specjalne, pokazy filmowe czy wycieczki z przewodnikiem. Możliwe jest też zwiedzanie zbiorów po godzinach otwarcia pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji i dokonaniu dodatkowej opłaty.

Placówka jest instytucją prywatną, która nie jest utrzymywana ze środków publicznych. Działalność muzeum i realizacja jego misji, a także projektów związanych z odnawianiem neonów są finansowane przez naszych gości i sympatyków.

Adres i dojazd

ul. Mińska 25
Soho Factory (Budynek 55)
03-808 Warszawa

http://neonmuzeum.org/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

6.0
Średnia ocena

17.07 / 19:00

Dziś / 13:00

+ dostępnych 113 innych terminów

Gatunek: Wystawa
10.0
Średnia ocena

17.07 / 16:00

Dziś / 10:00

+ dostępnych 117 innych terminów

Gatunek: Wystawa
8.5
Średnia ocena
Beksiński to klasa sama w sobie. Piękne prace, wybitne, niepokojące, kryjące w sobie wiele znaczeń i tajemnic
- Małgorzata

17.07 / 17:00

Dziś / 12:00

+ dostępnych 66 innych terminów

Gatunek: Wystawa
Kup bilet