Wykład dr. Xaviera Salomona z The Frick Collection w Nowym Jorku - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Wykład dr. Xaviera Salomona z The Frick Collection w Nowym Jorku

AMSTERDAM - WARSZAWA - NOWY JORK. PODRÓŻE "POLSKIEGO JEŹDŹCA" REMBRANDTA. Wykład dr. Xaviera Salomona z nowojorskiego Frick Collection

Z okazji prezentacji w Łazienkach Królewskich obrazu Rembrandta "Jeździec polski" zapraszamy na wykład, poświęcony słynnemu dziełu holenderskiego mistrza.

AMSTERDAM - WARSZAWA - NOWY JORK. PODRÓŻE "POLSKIEGO JEŹDŹCA" REMBRANDTA - to tytuł wykładu, który w środę 11 maja wygłosi w Pałacu na Wyspie dr Xavier Salomon*, wicedyrektor i główny kurator The Frick Collection, jeden z kuratorów wystawy "Królewski Rembrandt. "Jeździec polski" z kolekcji The Frick Collection w Nowym Jorku" (6 maja - 7 sierpnia 2022). Dr Xavier Salomon przedstawi losy dzieła Rembrandta.

Uwaga! Wykład odbędzie się tylko w języku angielskim.

***

"Jeździec polski", powstały w Amsterdamie ok. 1655 roku, pod koniec XVIII wieku trafił do Polski, gdzie kilkukrotnie zmieniał swoje miejsce pobytu. Był prezentowany w najznakomitszych rezydencjach, zarówno arystokratycznych, jak i królewskich. Do Nowego Jorku trafił dzięki Henry’emu Clay’owi Frickowi, który zakupił go do swojej kolekcji w 1910 roku. Podczas wykładu prześledzimy trasę obrazu - z europejskich kolekcji aż do Ameryki.

* Dr Xavier F. Salomon - brytyjski krytyk sztuki, zastępca dyrektora i główny kurator The Frick Collection w Nowym Jorku. Tytuł doktora otrzymał pod patronatem kardynała Pietro Aldobrandiniego z Courtauld Institute of Art.

Cykl wykładów, towarzyszący ekspozycji, obejmuje cztery spotkania.

Więcej informacji na naszej stronie --> KLIKNIJ TUTAJ

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Wykład był bardzo ciekawy

    va.....@gm...il.com / 12 maja 2022

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

ul. Agrykola 1, Warszawa

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.