„Wiosenne sztuczki” . Cykl warsztatów artystycznych online dla dzieci 5-10 lat - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

„Wiosenne sztuczki” . Cykl warsztatów artystycznych online dla dzieci 5-10 lat

Wiosna to okres, kiedy przyroda budzi się do życia, a otaczający nas świat wypełniają kolory młodych liści, pierwszych kwiatów i pięknych motyli. Spędźcie ten wyjątkowy czas na twórczej zabawie. Pokażemy Wam nowe, artystyczne sztuczki.

W marcowe i kwietniowe niedziele zapraszamy na warsztaty plastyczne, inspirowane przestrzenią Łazienek. Poznacie tajemnice królewskich ogrodów oraz sekrety pewnego jaja, zbudujecie także pułapkę na psotnego Zefira.

Terminy i tematy spotkań:

28 marca - "Tajemnicze strusie jajo"

Ciepłe miesiące to czas składania przez ptaki jaj, których nie dostrzeżemy raczej podczas wiosennych spacerów. Strusie jajo, ręcznie malowane, możemy za to obejrzeć w Pałacu Myślewickim. Pokażemy Wam, jak zrobić podobne we własnym domu.

11 kwietnia - "Pułapka na Zefira"

Kiedy bóg wiatru, Zefir, wymyka się na wiosenną wycieczkę po łazienkowskich ogrodach, mogą wydarzyć się rzeczy dziwne, a nawet niespotykane. Czy uda się tę niezwykłą postać zaprosić do wspólnej zabawy? Zrobimy coś, co zaciekawi Zefira, i kto wie, może zostanie z nami na dłużej.

18 kwietnia - "Bukiet Flory"

Flora jest opiekunką wszystkich kwiatów w łazienkowskich ogrodach. Bogini chciałby się cieszyć pięknymi roślinami przez cały rok, martwi ją więc ich przekwitanie. Zróbmy jej prezent i wyczarujmy bukiet, który będzie ją zachwycał niezależnie od pory roku.

25 kwietnia - "Ulotne motyle"

Rusałka pawik, rusałka osetnik czy latolistek cytrynek to zaledwie kilka gatunków motyli, które można spotkać w łazienkowskich ogrodach. Barwne motyle mieszkają również na ścianach Białego Domu. Za pomocą drobnych sztuczek przeniesiemy tych ulotnych tancerzy do wnętrz naszych domów.

Uczestnicy warsztatów otrzymają przesyłkę z malarskimi materiałami. Znajdą się w niej m.in. farby wodne, opaska gipsowa, balony, folia do bindowania, flamastry, druciki florystyczne, koraliki, tiul, krepina włoska, bibuła, krepina, klej, kolorowy papier, wstążki, papier śniadaniowy.

Warsztaty odbędą się o godz. 11:00 – 12:30 w dniach 28 marca i 11, 18 i 25 kwietnia 2021 r.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pocztą paczkę z materiałami. Zestaw zawiera wszystko czego potrzeba, aby spędzić czas z „Wiosennymi sztuczkami”.

Prowadząca warsztaty

Monika Kawecka - animatorka kultury i działań rodzinnych w Starej Kordegardzie. Uczestniczka projektów "Kulturalni Edukatorzy - Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury" i "Laboratorium Muzeum". Rekonstruktorka historyczna związaną ze Stowarzyszeniem Historyczno-Edukacyjnym im. 7. Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Miłośniczka rękodzieła artystycznego oraz wszelkich form twórczej aktywności i ekspresji.

Karnet w wysokości 50 zł za cztery warsztaty; zakup biletów karnet rodzinny na (płatność do dnia 21 marca 2021 r. do godz. 16:00 )

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie --> KLIKNIJ TUTAJ

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Dziękujemy za takie fajne i kreatywne zajęcia dla dzieci :-)

    Ne.....@....pl / 30 marca 2021

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

ul. Agrykola 1, Warszawa

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.