Struktury natury. Rodzinny spacer sensoryczny dla dzieci 5+ - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,5 / 10

Struktury natury. Rodzinny spacer sensoryczny dla dzieci 5+

Łazienkowski ogród kryje w sobie wiele roślinnych niezwykłości. Niektóre z nich rzucają się w oczy od razu i przyciągają swoim magnetycznym pięknem, inne cierpliwie czekają, aż ktoś dostrzeże je w gąszczu gałęzi, pnączy i wielobarwnych liści. Natura zaskakuje nas na każdym kroku i każdego dnia możemy odkrywać jej nowe dzieła.

Zainspirowani jedną z rzeźb Ursuli von Rydingsvard znajdującej się w łazienkowskim ogrodzie wspólnie wyruszymy na poszukiwanie nieoczywistych dzieł sztuki wykonanych ręką Matki Natury.

W trakcie spaceru poznamy niezwykłe drzewa, zajrzymy do niejednej przypominającej jaskinię dziupli, zaszyjemy się pod koroną przypominającą macki ośmiornicy, podążymy tropem wijących się jak wstążka korzeni. Pamiątką z tej niezwykłej wyprawy będą sensoryczne układanki wykonane ze skarbów zebranych w trakcie kluczenia ogrodowymi ścieżkami.

Prowadzenie:

Monika Kawecka – animatorka kultury i działań rodzinnych w Starej Kordegardzie, koordynatorka rodzinnych warsztatów kreatywnych, miłośniczka rękodzieła artystycznego oraz wszelkich form twórczej aktywności i ekspresji.

Spacer odbywa się w ramach cyklu „Sensoryczne spacery” towarzyszącego wystawie „Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”

Podczas spotkań podążać będziemy śladami pierwotnej natury w ogrodach łazienkowskich. Sensoryczne spacery staną się okazją do wielozmysłowego poznania zarówno dawnych zagajników i alei spacerowych, jak i obecnych ogrodów. Inspirując się rzeźbami artystki Ursuli von Rydingsvard zanurzymy się w naturze: wspólnie poszukamy jej kształtów i dźwięków, bliżej przyjrzymy się jej zmieniającym się kolorom i fakturom.

Spacery dostępne i przyjazne sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzorku i słuchu prowadzone alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.

Uczestnicy: rodziny z dziećmi 5+

Miejsce: ogrody łazienkowskie

Miejsce spotkania: kasa główna w Podchorążówce

Bilet: 6 zł / każdy uczestnik

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet