Salony Muzyczne - Ventoso Quintet / Anteeksi Quintet - zdjęcie Salony Muzyczne - Ventoso Quintet / Anteeksi Quintet - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

10,0 / 10

Salony Muzyczne - Ventoso Quintet / Anteeksi Quintet

Anteeksi Quintet to młoda grupa powstała jesienią 2019 roku. W skład zespołu wchodzą utalentowani muzycy, studenci III roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – Zofia Piasecka (flet), Aleksandra From (obój), Aleksander Kowalak (fagot), Kamila Dmytrikiw (klarnet) oraz Łukasz Podłucki (waltornia). Każdy z członków może pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami na krajowych oraz międzynarodowych konkursach m.in. I nagrodą na 12th World Open Music Competition w Belgradzie, II miejscem na II Ogólnopolskim Konkursie Obojowym w Białymstoku, wyróżnieniem na VI Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy w Łodzi czy I miejscem na V Ogólnopolskim Konkursie Waltorniowym im. Edwina Golnika w Łodzi. Muzycy współpracowali również z wieloma orkiestrami takimi jak – Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, czy Slovak Philharmonic. Zespół razem występuje na wielu audycjach, a w 2020 roku miał przyjemność uczestniczyć w koncercie "Muzyka z powietrza: kwintet instrumentów dętych" w Domu Kultury KADR w Warszawie.

W skład zespołu Ventoso Quintet wchodzą: Michalina Barcikowska (flet), Maja Łagowska (obój), Jan Tomaszuk (klarnet), Aleksandra Skrzyniarz (fagot), Szymon Woźniak (waltornia). Każde z nich swoją edukację muzyczną rozpoczęło w innym mieście Polski. Połączyły ich wspólne studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszyscy członkowie zespołu mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami artystycznymi. Młodzi wykonawcy wspaniale odnajdują się w grze zespołowej, zarówno kameralnej jak i orkiestrowej. Poza kwintetem współtworzą także inne zespoły kameralne. Już w tak młodym wieku mają na swoim koncie współpracę z wieloma profesjonalnymi orkiestrami, m. in. Mannheim Philharmoniker, Filharmonia Krakowska, Santander Orchestra, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Filharmonia Podkarpacka, Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Sinfonia Viva. Każdy z członków zespołu wyróżnia się oryginalną osobowością artystyczną, co sprawia, że ich współpraca jest niezwykle barwna. Muzycy chętnie uczestniczą w kameralnych wydarzeniach, a występując na scenie dzielą się pasją do wspólnego koncertowania.

Program:

Ventoso Quintet: Paul Taffanel - Kwintet na instrumenty dęte g-moll cz. II Andante, cz. III Vivace

Anteeksi Quintet: Antoine Reicha - Kwintet dęty Es-dur nr 2, op. 88, cz III Poco Andante Grazioso, cz

IV Finale

Ventoso Quintet: Jean Francaix - Kwintet dęty nr 1, cz. I Andante tranquillo - Allegro assai, cz. II

Presto

Anteeksi Quintet: Paul Hindemith - "Kleine Kammermusik für fünf Bläser", cz I Lustig. Mäßig schnelle

Viertel, cz II Walzer. Durchweg sehr leise, cz III Ruhig und einfach. Achtel, cz IV Schnelle Viertel, cz V

Sehr lebhaft

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczni młodzi muzycy :)

  jo.....@gm...il.com / 17 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Piękny koncert. Polecam kazdemu !! Wysoki poziom. Czysta przyjemność ;-)

  An.....@gm...il.com / 17 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry pomysł i bardzo mily koncert na niedzielę. Świetna atrakcją podczas wizyty w Łazienkach.

  m......@gm...il.com / 17 stycznia 2022

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.