Salony Muzyczne - Sabina Bury i Monika Jarosz - zdjęcie Salony Muzyczne - Sabina Bury i Monika Jarosz - zdjęcie Salony Muzyczne - Sabina Bury i Monika Jarosz - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Salony Muzyczne - Sabina Bury i Monika Jarosz

Zapraszamy na koncert w ramach Salonów Muzycznych, podczas którego wystąpią Sabina Bury i Monika Jarosz.

Salony Muzyczne stanowią kontynuację letnich Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

W programie styczniowego koncertu w Pałacu na Wyspie są następujące utwory:

1. Ludwig van Beethoven - sonata wiolonczelowa nr 5 D dur;

2. Fryderyk Chopin - sonata wiolonczelowa g moll op. 65.

______________________________________________________________________________________

Sabina Bury ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie oraz studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2016 r. odbyła roczne studia w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. W 2018 r. ukończyła studia magisterskie (dyplom z wyróżnieniem) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Z orkiestrą zadebiutowała w wieku 12 lat; zagrała pod batutą Wojciecha Mrozka z Lwowską Orkiestrą Kameralną. Występowała również z takimi orkiestrami, jak Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej czy Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Jest laureatką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zdobyła m.in. VI nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w 2017 r., Grand Prix oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina w polsko-niemieckim konkursie pianistycznym w Goerlitz w 2012 r., I nagrodę oraz nagrodę specjalną za wykonanie utworu Fryderyka Chopina na V Międzynarodowym Konkursie Polskiej Muzyki Fortepianowej w Wilnie w 2012 r.

Monika Jarosz naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 13 lat; wtedy też wyróżniona została nagrodą w konkursie "Violinada". Szkołę muzyczną II stopnia ukończyła z wyróżnieniem. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów w Bydgoszczy i Ełku, przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej; zdobyła także III nagrodę w konkursie im. J. Zarębskiego oraz I nagrodę na International Moscow Music Online-Competition. Kształciła się na kursach mistrzowskich m.in. u Kazimierza Michalika, Clausa Reichardta, Kiriła Rodina, Juliusa Bergera i Tomasza Strahla. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie dr. hab. Piotra Hausenplasa.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniałe! Pani Moniką wymiata♡

    po.....@....pl / 10 marca 2022

  • 10,0/ 10

    Proszę wprowadzić limity wiekowe wstępu dla dzieci, na przykład siedem lat. Dwoje małych dzieci strasznie przeszkadzało podczas koncertu.

    pe.....@pr...il.com / 28 lutego 2022

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.