Salony Muzyczne - Łukasz Chrzęszczyk - zdjęcie Salony Muzyczne - Łukasz Chrzęszczyk - zdjęcie

Salony Muzyczne - Łukasz Chrzęszczyk

Zapraszamy na koncert w ramach Salonów Muzycznych, podczas którego wystąpi Łukasz Chrzęszczyk, utalentowany artysta z bogatym dorobkiem fonograficznym, nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Koncert stanowi część projektu "Mazurek. Antologia", realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na jego program składają się mazurki mniej znanych kompozytorów polskich XIX i XX w., takich jak m.in. Ignacy Feliks Dobrzyński, Henryk Rudert, Kazimierz Lubomirski, Karol Załuski, Józef Sikorski, Karol Lipiński, Karol Mikuli, Henryk Melcer, Ignacy Friedman i in.

Łukasz Chrzęszczyk - absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasach fortepianu prof. Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. W 2018 r. uzyskał stopień doktora sztuki. Od ukończenia studiów jest wykładowcą UMFC; prowadzi zajęcia z kameralistyki fortepianowej, a jako pianista współpracuje z klasami instrumentalnymi. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych; zdobył m.in. Grand Prix i I nagrodę w kategorii duetów (skrzypce - fortepian) oraz wszystkie nagrody specjalne w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (duet ze skrzypaczką Martą Kowalczyk, 2015). Jest również stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Société Générale, Towarzystwa im. Teodora Leszetyckiego i programu "Młoda Polska", a także laureatem nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydenta miasta Kielce i marszałka województwa świętokrzyskiego. Występował m.in. w Het Concertgebouw w Amsterdamie, siedzibie NOSPR w Katowicach oraz w filharmoniach w Bratysławie, Mediolanie i Warszawie. W swoim dorobku fonograficznym ma m.in. nagrania dla Polskiego Radia i TVP Kultura, płytę z kompozycjami Maurice'a Ravela i Andrzeja Panufnika (wraz z Aperto Trio, 2014), nagrany w ramach programu IMiT "Muzyczny ślad" album "Śpiewnik polski", będący antologią polskiej pieśni XX i XXI w. (duet z Joanną Freszel, Orphée Classics, 2018), oraz rejestrację wszystkich dzieł na skrzypce i fortepian Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego (duet ze skrzypaczką Karoliną Nowotczyńską, Orphée Classics, 2019). W 2021 r. nakładem Chopin University Press ukazały się dwie kolejne płyty - komplet dzieł Sergiusza Prokofiewa nagrany w duecie z Jakubem Jakowiczem oraz album z kompozycjami kameralnymi Aleksandra Kościowa (duety z Joanną Freszel, skrzypaczką Roksaną Kwaśnikowską i klarnecistą Piotrem Zawadzkim). Obecnie w ramach Stypendium Twórczego MKiDN artysta realizuje projekt "Antologia mazurka", w ramach którego nagranych zostanie kilkadziesiąt zapomnianych mazurków polskich kompozytorów.

Źródło zdjęcia: Fot. Karpati&Zarewicz

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.