POWTÓRKA Z BIOLOGII – zajęcia dla uczniów przygotowujących się do matury - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

POWTÓRKA Z BIOLOGII – zajęcia dla uczniów przygotowujących się do matury

Uczniów przygotowujących się do matury z biologii oraz wszystkich zainteresowanych proponowanym przez nas tematami zapraszamy na spotkania online, podczas których powtórzymy wybrane zagadnienia egzaminacyjne i poszerzymy wiedzę o treści pozwalające zrozumieć funkcjonowanie przyrody.

Zajęcia odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom. Link zostanie przesłany na adres e-mail, który został użyty do dokonania rezerwacji i opłaty, na dzień przed zajęciami.

Bilety dostępne do 23 kwietnia do godz. 22.00.

TEMATY ZAJĘĆ:

26 kwietnia 2021 r., godz. 16.00-17.00

"W królestwie grzybów"

Uczestnicy spotkania poznają budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedzą się, czy są one bliżej spokrewnione z roślinami, czy ze zwierzętami, i czym różni się komórka grzyba od komórki zwierzęcej oraz roślinnej. Usłyszą o tym, jak grzyby się odżywiają i rozmnażają. Będą potrafili wyjaśnić, co to jest mikoryza, grzybnia i owocnik grzyba. Nauczą się, rozróżniać najpospolitsze jadalne i trujące gatunki grzybów.

27 kwietnia 2021 r., godz. 16.00-17.00

"Ziemia - planeta owadów"

Owady są najliczniejszą grupą zwierząt żyjącą na naszej planecie i niezbędnym elementem niezliczonych ekosystemów. Są tak liczne, że w porównaniu z nimi wszystkie kręgowce, do których należą także ludzie, wydają się niewiele znaczącym elementem biosfery. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co to są owady, jakie są przyczyny ich sukcesu ewolucyjnego, jak są zbudowane, a także czym różnią się od innych stawonogów i od kręgowców.

28 kwietnia 2021 r., godz. 14.30-15.30

"Ptaki - latające kręgowce"

Ptaki są jedną z najważniejszych gromad kręgowców. Występują w każdym środowisku i żywią się różnorodnym pokarmem. Są jedyną wciąż żyjącą grupą dinozaurów. Jedną z przyczyn sukcesu ewolucyjnego ptaków jest zdolność do lotu. Na zajęciach poznamy cechy budowy ptaków, które umożliwiają im latanie. Poznamy też modyfikacje budowy dziobów ptaków, wpływające na zajmowane przez nie nisze ekologiczne, oraz strategie rozrodu. Dowiemy się też, w jakim celu ptaki śpiewają i po co migrują.

28 kwietnia 2021 r., godz. 16.00-17.00

"Dlaczego ssaki opanowały ziemię"

Ssaki są bardzo ważnym elementem fauny. Należy do nich większość współczesnych dużych zwierząt, niezliczone gatunki małych gryzoni, a także ludzie. Ssaki żyją w każdym możliwym środowisku, od lasów równikowych po biegun północny, od pustyń po oceany. Żywią się bardzo zróżnicowanym pokarmem i poruszają się na wszelkie możliwe sposoby, tj. biegają, pływają i latają. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak powstały ssaki, poznają ich charakterystyczne cechy i modyfikacje budowy ich ciał, które pozwoliły tym zwierzętom zająć tak różnorodne nisze ekologiczne.

29 kwietnia 2021 r., godz. 16.00-17.00

"Jak działa ewolucja?"

Ewolucja jest najważniejszym biologicznym procesem, bez poznania którego nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jak funkcjonuje przyroda. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób działa ewolucja i co pozwoliło naukowcom pojąć jej zasady. Zobaczą też, jak funkcjonuje dobór naturalny i jakie mogą być jego rodzaje. Poznają ponadto podstawy genetyki i dowiedzą się, jaki wpływ na ewolucję mają mutacje. Będą również mieli okazję zobaczyć na własne oczy działanie ewolucji.

30 kwietnia godz. 16.00-17.00

"Czym naprawdę jest ekologia?"

Ekologia wydaje się być dzisiaj najmodniejszą z nauk. Wiele produktów reklamuje się jako ekologiczne. Także obrońcy zwierząt nazywają siebie ekologami, choć zdarza się, że ich działania przynoszą środowisku naturalnemu więcej szkody niż pożytku. W rzeczywistości ekologia jest nauką badającą zależności pomiędzy poszczególnymi organizmami żywymi, a także pomiędzy nimi a środowiskiem, w jakim żyją. Pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób ustala się równowaga w przyrodzie. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zrozumieć podstawy ekologii i poznać pojęcia związane z tą dziedziną wiedzy.

Więcej informacji oraz regulamin zajęć dostępny na tronie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/powtorka-z-biologii

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo fajne zajęcia

    le.....@....pl / 27 kwietnia 2021

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.