Potęga koloru - gramy w białe - zdjęcie

Potęga koloru - gramy w białe

Warsztaty plastyczne dla dzieci 10-12 lat i ich opiekunów (Jeden bilet obejmuje jednego uczestnika . Dzieci podczas warsztatów przebywają pod opieką Opiekunów - Opiekun jest zobowiązany do zakupu biletu również dla siebie.)

Uczestnicy warsztatów będą bawić się zimowymi pejzażami i wyprodukują własny śnieg. Wraz z prowadzącą spróbują też odpowiedzieć na pytania: czy malarz może obejść się bez bieli, jakimi kolorami można namalować zimowy pejzaż i czy biel jest kolorem. Poznają też sylwetki artystów, którzy przedstawiali na swoich obrazach śnieg oraz wspólnie namalują zimowy pejzaż Łazienek Królewskich. Obrazy Tadeusza Wojnarskiego staną się dla dzieci i ich opiekunów pretekstem do rozmowy na temat zastosowania bieli w sztuce.

Warsztaty odbędą się w Koszarach Kantonistów – budynku Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – Oddział Muzeum Łazienki Królewskie w sali wystawy czasowych gdzie prezentowana jest ekspozycja „Pejzaże Szwajcarii. Tadeusz Wojnarski 1922 – 1999”

Więcej informacji:

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/potega-koloru-gramy-w-niebieskie-zielone-i-biale

dodatkowe informacje: (+48) 518 684 215

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Martyka-Grudzień, psycholog, absolwentka podyplomowych studiów na kierunku "Historia sztuki, muzyka, teatr i film" w Instytucie Sztuki PAN, edukatorka muzealna, od wielu lat związana z Muzeum Łazienki Królewskie, miłośniczka przyrody i sportów jeździeckich.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Tadeusz Wojnarski, Rzeczka zimą, Oberiberg, Kanton Schwyz, 1995

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.