Mały Syrenek - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

10,0 / 10

Mały Syrenek

W Łazienkach Królewskich za panowania Stanisława Augusta nastąpiła istotna zmiana w organizacji teatrów dworskich. Monarcha nie organizował widowisk wyłącznie na użytek swojego dworu, ale dla szerszego kręgu społeczeństwa. Letnia rezydencja stała się miejscem, w którym gościła literatura, muzyka i teatr. Odwołując się do tradycji widowisk z czasów Stanisława Augusta otwartych dla publiczności i chcąc uczcić rocznicę otwarcia dwóch teatrów dworskich (Starej Oranżerii i Amfiteatru) zapraszamy na spektakl „Mały Syrenek” przygotowany przez Wędrowne Laboratorium Snów, Legend i Baśni.

_________________________________________________________________________________________________________

Interaktywny spektakl przedstawia jak kolejne fale wirusa atakują świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor - Marzenna Świrska- Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzenna postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem.

Na scenie występuje Kamila Boruta, Anna Domalewska, Agnieszka Makowska, Konrad Marszałek.

Realizacja

Organizatorzy:

Stowarzyszenie “Konkluzja”

Inwazja Klaunów

Praski Teatr Lalek

Warszawski Cyrk Magii i Ściemy

Miejsce spotkań Warszawa

scenariusz i reżyseria: Michał Walczak

muzyka: Andrzej Izdebski

kostiumy, scenografia, lalki multimedialne:

Aleksandra “Rurz” Olszewska

“Skucha”

Konrad “Kony” Czarkowski

Projekt współfinansowany jest ze środków m. st Warszawa

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetny

  he.....@....pl / 05 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo zabawne przedstawienie dedykowane dla uczniów szkoły podstawowej wg mnie nawet klas starszych oraz rodziców. Świetne żarty słowne, nawiązania do pandemii, abstrakcyjne wtrącenia o bajkach/baśniach o Warszawie, żart ze szkoły, ciała pedagogicznego itp. Spektakl angażujący widza. Bardzo dziękujemy za zabawę. Mąż płakał ze śmiechu.

  ma.....@gm...il.com / 01 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  tylko jedno słowo: SUPER

  pa.....@....pl / 07 października 2021

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

ul. Agrykola 1, Warszawa

http://lazienki-krolewskie.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet