Inspiracje naturą. Spacer śladami łazienkowskich drzew dla młodzieży i dorosłych - zdjęcie

Inspiracje naturą. Spacer śladami łazienkowskich drzew dla młodzieży i dorosłych

Rzeźby Ursuli von Rydingsvard przypominają drzewa. Tak jak one z początkowego skromnego elementu intuicyjnie rozrastają się, zmieniają i pną w górę. Podczas spaceru obejrzymy prace artystki prezentowane w Łazienkach Królewskich, a także wykorzystamy nasze zmysły, by bliżej poznać otaczające nas drzewa. Zobaczymy gatunki, które rosły tu przed panowaniem Stanisława Augusta oraz te, których obecność w naszych ogrodach zawdzięczamy królowi. Poznamy zapach orzecha czarnego, zbadamy owal liści olszy czarnej oraz dowiemy się czym różnią się jawory od innych klonów. Aby w pełni docenić piękno niezwykłego świata dendroflory, postaramy się z pomocą nauczycielki malarstwa uwiecznić najpiękniejsze elementy drzew za pomocą farb i pędzli.

Trasa: Stara Oranżeria - Wodozbiór - Ogród Romantyczny - Ogród Królewski - Centrum Edukacji Ekologicznej

Prowadzenie:

Ewa Zagawa – koordynatorka programu przyrodniczo-ekologicznego, blogerka, tłumaczka, edukatorka wielokulturowości

Paulina Organiściak-Kwiatkowska - biolożka, ornitolożka, edukatorka przyrodnicza, autorka tekstów popularnonaukowych, koordynatorka programów dla szkół i programów przyrodniczych

Natalia Jarnuszkiewicz - filolożka, artystka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi warsztaty artystyczne, scenograficzne i teatralne dla dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach maluje obrazy.

Spacer odbywa się w ramach cyklu „Sensoryczne spacery” towarzyszącego wystawie „Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”

Podczas spotkań podążać będziemy śladami pierwotnej natury w ogrodach łazienkowskich. Sensoryczne spacery staną się okazją do wielozmysłowego poznania zarówno dawnych zagajników i alei spacerowych, jak i obecnych ogrodów. Inspirując się rzeźbami artystki Ursuli von Rydingsvard zanurzymy się w naturze: wspólnie poszukamy jej kształtów i dźwięków, bliżej przyjrzymy się jej zmieniającym się kolorom i fakturom.

Spacery dostępne i przyjazne sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzorku i słuchu prowadzone alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.

Uczestnicy: młodzież +16 lat i dorośli

Miejsce: ogrody łazienkowskie

Miejsce spotkania: kasa główna w Podchorążówce

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet