„Barwne bajki” . Cykl warsztatów artystycznych online dla dzieci 4-6 lat - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

„Barwne bajki” . Cykl warsztatów artystycznych online dla dzieci 4-6 lat

Delikatne kwiaty, promienne słońce, barwnie upierzone ptaki, zwinne rybki - wszystkie te motywy możemy spotkać w dekoracji Białego Domu. Podczas warsztatów udamy się na wirtualny spacer, aby zwiedzić zakamarki tej niezwykłej przestrzeni i odkryć kryjące się tam opowieści.

Każde spotkanie wypełnią niezwykłe historie, których akcja rozgrywać się będzie w świecie przyrody. Poznane bajki staną się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych obrazów w różnych technikach malarskich. Będziemy ćwiczyć malarskie gesty, dowiemy się, co oznacza technika "mokre w mokrym", poeksperymentujemy też z tworzeniem faktur i mieszaniem kolorów. Czeka nas wspaniała malarska zabawa!

Warsztaty odbędą się o godz. 11:00 – 12:00 w dniach 14, 21, 28 lutego i 7 marca 2021 roku .

Materiały do przygotowania we własnym zakresie.

PROGRAM WARSZTATÓW:

14 lutego - "Słoneczna opowieść"

Materiały: farby plakatowe, folia aluminiowa, klej, nożyczki, kartki A3, tekturka o wymiarach A5, pędzelki, woda, paleta .

21 lutego - "Kwiatowa opowieść"

Materiały: chusteczki higieniczne, farby plakatowe, kartki A3, tekturka o wymiarach A5, pędzelki, woda, paleta.

28 lutego - "Wodna opowieść"

Materiały: farby akwarelowe, kartki A3, pędzelki, woda, paleta.

7 marca - "Ptasia opowieść"

Materiały: farby plakatowe, kawałek tekturki, trzy kartki A3, pędzelki, klej, nożyczki, woda, paleta.

Warsztaty prowadzą:

Anna Zajda

Absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych ("Książka i literatura dla dzieci i młodzieży") na Uniwersytecie Warszawskim. Animatorka, autorka stref edukacji dla dzieci i koordynatorka warsztatów rodzinnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka książek obrazowych i opowiadania bajek.

Monika Kawecka

Animatorka kultury i działań rodzinnych w Starej Kordegardzie. Uczestniczka projektów "Kulturalni Edukatorzy - Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury" i "Laboratorium Muzeum". Rekonstruktorka historyczna związaną ze Stowarzyszeniem Historyczno-Edukacyjnym im. 7. Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Miłośniczka rękodzieła artystycznego oraz wszelkich form twórczej aktywności i ekspresji.

Weronika Żurowska

Ilustratorka i graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Komiksu (Ecole Superieure des Arts Plastiques Saint Luc w Brukseli. Autorka ilustracji do kilku książek dla dzieci, w tym dwóch o "Róży Czackiej"; ostatnia książka to "Klimatyczni" pióra Olgi Ślepowrońskiej. Tworzy ilustracje do teatrów kamishibai, m.in. "Nie potrzeba słów", "O dwóch takich, co okrążyli świat". Prowadzi warsztaty komiksu i ilustracji dla dzieci, dorosłych oraz osób z niepełnosprawnością.

Karnet w wysokości 40 zł za cztery warsztaty; zakup biletów karnet rodzinny  na (płatność do dnia 12 lutego 2021 r. do godz. 14 )

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie --> KLIKNIJ TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

ul. Agrykola 1, Warszawa

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.