Ballady Leonarda Cohena w wykonaniu artystów Teatru Piosenki / Księga tęsknoty - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

10,0 / 10

Ballady Leonarda Cohena w wykonaniu artystów Teatru Piosenki / Księga tęsknoty

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów Teatru Piosenki, podczas którego usłyszymy niezapomniane ballady Leonarda Cohena w nowych przekładach Romana Kołakowskiego.

Koncert stanie się opowieścią o tęsknocie za młodością, przyjaźnią, miłością i buntem. Nie będzie to jednak smutna historia, a przeniesienie w świat, w którym największą wartością jest muzyka i poezja. Wybrzmią ballady oraz wiersze autorstwa Leonarda Cohena (1934-2016), jednego z najpopularniejszych i najwybitniejszych współczesnych bardów. Utwory takie, jak: "Księga tęsknoty", "W wyobraźni mej", "Tańcz mnie po miłości kres", "Zuzanna", "Lubię patrzeć", "Jestem twój", "Kto przez ogień", "To ten walc", "Słynny niebieski prochowiec", "Ona jest" i "Alleluja!" usłyszymy w nowych przekładach Romana Kołakowskiego oraz aranżacjach artystów Teatru Piosenki. Koncert ukaże niezwykłą metaforykę kompozycji Leonarda Cohena, w której amerykańska otwartość i bezkompromisowość mieszają się z zachowawczą tradycją wschodnio-europejską, a religia judaistyczna z chrześcijaństwem i kontemplacją buddyjską.

Obsada

Wystąpią artyści Teatru Piosenki: Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Agata Klimczak- Kołakowska, Damian Łukawski, Natalia Skipor i Leszek Zduń.

Realizacja

Zespół muzyczny w składzie:

Bartłomiej Abramowicz - instrumenty klawiszowe,

Grzegorz Bukowski - syntezator elektroniczny,

Szymon Chudy - gitary,

Mateusz Dwornik - gitara basowa,

Radosław Pilarz - perkusja.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Świetny pomysł i znakomita realizacja. Cieszę się, że miałem okazję obejrzeć ten nastrojowy pełen ciepła spektakl.

    to.....@gm...il.com / 27 maja 2022

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.