„Atramentowe historie” . Warsztat artystyczny online dla dzieci 9-12 lat - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

„Atramentowe historie” . Warsztat artystyczny online dla dzieci 9-12 lat

Przenieście się do świata dawnych kaligrafów i królewskich sekretarzy. Dowiecie się, w jaki sposób 230 lat temu powstała Konstytucja 3 maja, oraz zobaczycie, jak stawiać litery, takie jak w dokumentach z końca XVIII w.

Przewodnikiem po świecie atramentem pisanym będzie Agnieszka Węgrowska, kaligrafka i pasjonatka historii liter. Z uczestnikami warsztatów podzieli się ona wiedzą o piśmie, jakiego użyto do utrwalenia na papierze Konstytucji 3 maja. Pokaże ponadto, jak samemu należy stawiać litery, takie jak w dokumentach z końca XVIII w., jak przygotować odpowiednie narzędzia i jak używać gęsiego pióra.

Każdy uczestnik otrzyma pocztą paczkę z materiałami, niezbędnymi do tego, by zacząć swoją przygodę z kaligrafią. W zestawie znajdą się: zaostrzone gęsie pióro, stalówka z obsadką, atrament, papier do kaligrafii.

Warsztat odbędzie się o godz. 11:00 – 13:00 w dniu 9 maja 2021 r.

Prowadząca warsztat:

Agnieszka Węgrowska - od 9 lat zgłębia tajniki kaligrafii, a od 2015 roku prowadzi warsztaty kaligraficzne. Jest cenionym autorytetem w kwestiach historii pisma oraz pomysłodawczynią i jedną z organizatorów Festiwalu Kaligrafii w Poznaniu. Otrzymała też aż dwie statuetki Pięknej Litery, przyznawane za popularyzację kultury pięknego pisania. Organizuje regularne autorskie spotkania kaligraficzne. Z nami podzieli się nie tylko wiedzą o piśmie, jakiego używano do spisania Konstytucji, ale także pokaże, jak samemu przygotować odpowiednie narzędzia, jak używać gęsiego pióra i jak stawiać znaki, by wyglądały, jak 200 lat temu.

Miejsce – przestrzeń wirtualna (zoom)

Ilość biletów– 20

Cena biletu: 40 zł za udział w warsztacie; zakup biletu rodzinnego (płatność do dnia 2 maja 2021 r. do godz. 23:59)

Regulamin dostępny jest na stronie --> KLIKNIJ TUTAJ

Czas trwania: 120 minut

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.