Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie

Średnia ocena

1 539 oddanych głosów

9,1 / 10

Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30)

UWAGA! BILET POKAZUJEMY NA TELEFONIE LUB W WERSJI WYDRUKOWANEJ KASJEROWI PRZED WEJŚCIEM NA TEREN MUZEUM.

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

BILETY SPECJALNE: POCIĄG RETRO + RODZINNY PARK ROZRYWKI ŚMIECHOMINEK

Zostały wprowadzone na przejazd pociągiem RETRO połączone z odwiedzinami rodzinnego parku rozrywki Śmiechominek. Opcja odwiedzin rodzinnego parku Śmiechominek zmienia harmonogram wycieczki zastępując spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej oraz piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej. Pasażerowie zabierani są przez podstawiony autokar (Wilcze Tułowskie -Śmiechomiek-Tułowice) na ok. 2,5 h.

Co to jest Śmiechominek?

Z miłości do ludzi i zwierząt powstał ŚMIECHOMINEK (Secyminek 3). Zapraszamy Państwa do naszej arkadii, gdzie Matylda (wielbłąd) rozdaje buziaki, Maja, Gucio i Filipek (alpaki) zaglądają w oczy, a cała rodzina kangurków czeka na koniczynkę. Karmienie ich to niewątpliwa przyjemność. Urokliwe miejsce jest położone między Wisłą a Puszczą Kampinoską. Rozległy, ogrodzony teren przysposabia do odpoczynku i dobrej zabawy. Plac zabaw z drewnianymi odpowiednikami naszych zwierzaczków, dmuchaniec Alladyn i karuzela zapewnią maluchom i starszakom moc niezapomnianych wrażeń. Staw w kształcie serca potrafi roztkliwić a las ze swoim zapachem przenieść w inny wymiar. Dopełnieniem jest nasza pizza z opalanego drewnem pieca. Zapraszamy.

● Bilet RETRO normalny ŚMIECHOMINEK – 78 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

● Bilet RETRO ulgowy ŚMIECHOMINEK - 71 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

UWAGA! Jeśli przy zakupie kilku BILETÓW SPECJALNYCH: POCIĄG RETRO + RODZINNY PARK ROZRYWKI ŚMIECHOMINEK system pokazuje błąd - oznacza to, że tego typu bilety zostały wyprzedane!

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

Zapraszamy na przejazd pociągiem RETRO.

W 2022 roku wąskotorowy pociąg RETRO będzie kursował w następujących terminach*:

KWIECIEŃ: 30 kwietnia (sobota).

MAJ: 1 maja (niedziela) , 2 maja (poniedziałek), 3 maja (wtorek), 7 maja (sobota), 8 maja (niedziela), 21 maja (sobota), 22 maja (niedziela), 28 maja (sobota) i 29 maja (niedziela).

CZERWIEC: 4 czerwca (sobota), 5 czerwca (niedziela), 11 czerwca (sobota), 12 czerwca (niedziela), 17 czerwca (piątek), 18 czerwca (sobota), 19 czerwca (niedziela), 25 czerwca (sobota) i 26 czerwca (niedziela).

LIPIEC: 1 lipca (piątek), 2 lipca (sobota), 3 lipca (niedziela), 8 lipca (piątek), 9 lipca (sobota), 10 lipca (niedziela), 15 lipca (piątek), 16 lipca (sobota), 17 lipca (niedziela), 22 lipca (piątek), 23 lipca (sobota), 24 lipca (niedziela), 29 lipca (piątek), 30 lipca (sobota) i 31 lipca (niedziela).

SIERPIEŃ: 5 sierpnia (piątek), 6 sierpnia (sobota), 7 sierpnia (niedziela), 12 sierpnia (piątek), 13 sierpnia (sobota), 14 sierpnia (niedziela), 15 sierpnia (poniedziałek), 19 sierpnia (piątek), 20 sierpnia (sobota), 21 sierpnia (niedziela), 26 sierpnia (piątek), 27 sierpnia (sobota) i 28 sierpnia (niedziela).

WRZESIEŃ: 3 września (sobota), 4 września (niedziela), 10 września (sobota), 11 września (niedziela), 17 września (sobota), 18 września (niedziela) i 24września (sobota, zakończenie sezonu turystycznego).

9:15 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

10:30 - odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego

11:45 - przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej

11:45-12:25 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej

12:25 - odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego

12:34 - przyjazd pociągu do Tułowic

12:34-14:14 - piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej)

14:14 - odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa

15:20 - powrót pociągu do muzeum

Ceny biletów na Pociąg RETRO:

● Bilet RETRO normalny – 38 zł

● Bilet RETRO ulgowy – 31 zł

● Bilet RETRO bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 10 zł

● Bilet RETRO na przewóz roweru – 11 zł (dodatkowy bilet na rower do zakupienia na miejscu)

● Bilet RETRO normalny ŚMIECHOMINEK – 78 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

● Bilet RETRO ulgowy ŚMIECHOMINEK - 71 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

Pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych. Pociąg nie jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim). Szerokość wejścia do wagonu wynosi od 66cm do 68cm w zależności od wagonu, a z przedsionka do wnętrza przedziału - 60 cm.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo - bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz). Punkt dot. spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny dla pasażerów z czworonogami dlatego proszeni są oni o pozostanie na postoju.

Jednocześnie informujemy, że pociąg RETRO będzie dezynfekowany przed, w trakcie oraz po odbytym kursie. Cały czas w pociągu będzie dostępny płyn dezynfekujący.

Rozkładowy pociąg prowadzony będzie:

● w miesiącu maj, czerwiec, wrzesień skład będzie obsługiwany w soboty przez lokomotywę parową; w niedzielę przez lokomotywę spalinową

● w miesiącu lipiec i sierpień skład będzie obsługiwany w piątek przez lokomotywę parową i inny dzień przypadający od poniedziałku do czwartku; w sobotę i niedzielę przez lokomotywę spalinową

● skład wagonów prowadzonych przez lokomotywę spalinową będzie wynosił maksymalnie 6 wagonów + 1 wagon barowy łączna ilość osób 252

● skład wagonów prowadzonych przez lokomotywę parową będzie wynosił maksymalnie 5 wagonów łączna ilość osób 192

W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH, W TYM ZAGROŻENIA POŻAROWEGO, MUZEUM ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIANY LOKOMOTYWY PROWADZĄCEJ POCIĄG RETRO.

_________________________________________________________________________________________________________________________

W sprawie dużych rezerwacji grupowych w tygodniu zapraszamy do kontaktu z Organizatorem tel. 46 862 59 75 rezerwacja@stacjamuzeum.pl

W sprawie rezerwacji grupowych na przejazdy weekendowe zapraszamy do kontaktu z infolinią eWejściówek tel. 79 204 22 88 lub e-mail: info@ewejsciowki.pl

_________________________________________________________________________________________________________________________

Do nabycia biletów ulgowych uprawnieni są:

a) dzieci powyżej 4 lat;

b) młodzież szkolna i akademicka (do 26 roku życia);

c) emeryci i renciści;

d) osoby niepełnosprawne;

e) opiekun osoby niepełnosprawnej;

f) posiadający legitymację nauczyciela,

g) kombatanci;

h) osoby fizyczne odznaczone odznakę „Za opiekę nad zabytkami”, odznakę honorową „Zasłużone działacz kultury”, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wyróżniony tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej”

Czas trwania: 395 minut
Źródło zdjęcia: Stacja Muzeum

Zwiastuny

Realizacja

Stacja Muzeum

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Opinie naszych widzów (516)

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajna wycieczka!

  ka.....@....pl / 28 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa atrakcja dla mnie i moich wnuków Muzeum jak i przejazd kolejką pozwoliło nam dosadnie dostrzec i zrozumieć bieg czasu i historii Kontrast między przeszłością a teraźniejszością Oderwanie od smartfon ów i komputerów Czas spędzony miło pożytecznie i ciekawie

  an.....@gm...il.com / 28 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa wycieczka! Pani Przewodnik przemiła osoba, przekazała dużo ciekawi wiedzy. Rozrywka dla małych i dużych, choć upał dawał się we znaki.

  ig.....@gm...il.com / 27 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Organizacja bardzo dobra. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała historię muzeum, a na trasie na bieżąco informowała co i gdzie.

  er.....@on...et.com.pl / 26 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja, kompetentni przewodnicy, ciekawy program wydarzenia!!! Polecam w 100%

  kr.....@....pl / 22 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Wycieczka nam się podobała, Pani przewodnik ciekawie opowiadała, zarówno w Muzeum, jak i w trakcie przejazdu koleją i w Puszczy Kampinoskiej. Później ognisko i kąpiel dzieci w "rzeczce" - to chyba największą dla dzieci atrakcją:-)

  Ew.....@in...ia.pl / 21 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Było super , polecam i na pewno do zobaczenia za rok

  wi.....@....pl / 21 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna atrakcja, zaròwno dla dzieci jak i dorosłych

  ko.....@....pl / 20 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Super atrakcją dla dzieci

  ol.....@....pl / 20 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Naprawdę warto w ten sposób spędzić wolny dzień, szczególnie gdy jest ładna pogoda!

  le.....@....pl / 20 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe doświadczenie, chętnie powtórzymy, tym razem z lokomotywą parową. Atrakcja dla małych i dużych. Na uwagę zasługuje Pan, który oprowadzał po muzeum a później w trakcie podróży przybliżał historię okolicy. Bardzo ciekawe fakty, zachęcają do zgłębienia wiedzy o tej okolicy. Polecam.

  an.....@....pl / 20 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja. Wszystko fajnie zorganizowane. Frajda dla dzieci. Opieka przewodnika, ciekawe eksponaty i podróż zabytkową lokomotywa. Niezapomniana przygoda. Inne miejsca tego typu niech biorą przykład.Polecam.

  bi.....@....pl / 19 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna impreza, skrojona na miarę. Przemiły dzień, świetny program, opieka i obsługa. Bdb wydane pieniądze!

  ma.....@in...ia.pl / 19 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra organizacja, przewodnik opowiada ciekawie ze szczegółami.

  da.....@on...et.pl / 18 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna i bezpieczna wyprawa z maluchami. Dzieci mogły posłuchać trochę historii i ciekawostek o kolei, pozwiedzać stare wagony. Szczególnie podobał im się wagon ciągnięty przez konia. Cieszyła nas przejażdżka starym pociągiem i piknik nad stawem.

  zu.....@gm...il.com / 16 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Może warto wydłużyć czas pikniku do 2,5h max 3h

  do.....@in...ia.pl / 16 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Parowóz robi naprawdę duże wrażenie!

  kr.....@ya...oo.com / 15 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Nie ma słabych stron, wycieczka w przeszłość, świetny przewodnik, po drodze piknik w pięknym miejscu.

  mb.....@po...ta.onet.pl / 13 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajna wycieczka na rodzinny wypad na jedne dzień. Miła obsługa, fajna organizacja. Polecam

  es.....@gm...il.com / 12 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny pomysł na wycieczkę, bardzo ciekawe opowieści przewodniczki

  wo.....@po...ta.onet.pl / 12 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajnie że pociąg obsługuje parowóz, niesamowite wrażenia z podróży.

  to.....@gm...il.com / 12 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Wszystko jest zorganizowane wspaniale. Przejazd pociągiem jest super. Przewodnik ciekawie opowiada, ogniska są przygotowane dla gości. Cudownie! Wydaje mi się jednak, że za mało czasu jest w Tułowicach na piknik. Odjazd pociągu powinien być o 15:15, lub nie powinno być spaceru w lesie. Ledwo co zjedliśmy, a już trzeba było wracać. Nie ma czasu na pogranie z dziećmi w cokolwiek, pójście na spacer po okolicy itp.

  ma.....@gm...il.com / 12 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Świetna organizacja, Mnóstwo eksponatów, wspaniały przewodnik, którego chce się słuchać. Parowóz cudowny. Zarówno dzieci jak i rodzice zachwyceni. I do tego 3 ogniska już rozpalone, czekające na nas. Wycieczka przerosła moje oczekiwania.

  ma.....@gm...il.com / 12 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Zrealizowałem moje wieloletnie marzenie wraz z dziecmi i wnukami (13 osób). Wszyscscy byli zachwyceni, a wnuki zauroczone.. Kompetentna i uczynna obsługa ze sstrony pracowników muzeum

  k......@....pl / 11 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa dla dużych i małych.

  kl.....@....pl / 10 czerwca 2022

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie - Adres i dojazd

ul. Licealna 18
96-500 Sochaczew

https://www.kolejkasochaczew.pl/