Oskar Weiss. GastroComics - zdjęcie

Oskar Weiss. GastroComics

Pełna smaku, trafiająca w najbardziej wyrafinowane gusta, pobudzająca zmysły – to określenia pasujące nie tylko do opisu niejednej potrawy, lecz także oddające charakter wystawy „GastroComics”, którą od 7 lipca można oglądać w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Ekspozycja poświęcona jest twórczości szwajcarskiego grafika i karykaturzysty Oskara Weissa, a pokazane na niej prace to barwne, pełne finezji i humoru przedstawienia motywów związanych z jedzeniem. Rysunki ukazują nie tylko momenty spożywania posiłków, lecz także sposoby zdobywania pożywienia czy proces gotowania, a ich nieodłącznymi bohaterami są ludzie. W twórczości artysty jedzenie najczęściej ma bowiem wymiar społeczny – służy nie tylko zaspokajaniu głodu, lecz bywa także obiektem pożądania, wyrazem miłości, przejawem uznania, a wreszcie symbolem statusu społecznego. Niejednokrotnie stanowi też źródło niebiańskiej rozkoszy.

Tych, którzy mają apetyt na sporą porcję sztuki i humoru, zapraszamy do Muzeum Karykatury. Będzie to prawdziwa uczta dla oka i ducha.

Patronat honorowy nad wystawą objął Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri.

Ekspozycja powstała z inicjatywy Legnickiego Centrum Kultury i Fundacji Kulturalno-Społecznej Satyrykon i została premierowo zaprezentowana w 2018 roku w Galerii Ring w Legnicy. Towarzyszy jej dwujęzyczny (polsko-angielski) katalog zawierający reprodukcje wybranych prac artysty.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego - Adres i dojazd

ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

http://muzeumkarykatury.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.