Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka

Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka" i ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017"

Muzeum czynne od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Wystawy: Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka" i ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017" czynne są od 5 grudnia do 18 lutego 2018 roku. Kupiony bilet upoważnia do obejrzenia obu wystaw.

Wystawa: Zimno, zimniej, gorąco... czynna jest od 30 listopada 2017 roku do 28 stycznia 2018 roku

Wystawa: Wosik na święta czynna jest od 5 grudnia 2017 roku do 28 stycznia 2018 roku

WYSTAWA: Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka"

Wystawa prac Magdaleny Wosik, cenionej polskiej graficzki, rysowniczki i ilustratorki, laureatki Grand Prix Satyrykonu 2017. Ekspozycja prezentuje serię rysunków satyrycznych inspirowanych aktualnymi problemami społecznymi i politycznymi. Nie zabrakło na niej także humorystycznych odniesień do codzienności.

To 33. indywidualny pokaz prac autorki, do czego nawiązuje tytuł prezentacji. W Muzeum Karykatury przedstawiamy około 40 dzieł z bogatego dorobku artystki.

Znajdują się tu zarówno oryginały, jak i autorskie wydruki prac, które posiadają status oryginału, jako że są ostateczną wersją utworu. Stąd też na wystawie znajdziemy przykłady dzieł pokazanych w dwóch odsłonach – wyjściowy rysunek i powstały na jego bazie ostateczny obraz (wydruk autorski). Takie zestawienie ma zilustrować efekty każdego z dwóch etapów tworzenia oraz wykorzystaną technikę. Pierwszy etap to wykonanie piórkiem lub cienkopisem rysunku. Drugi – sięgnięcie po możliwości, jakie daje komputer i połączenie odręcznej kreski z barwną plamą.

Wystawie towarzyszy specjalnie przygotowany folder z reprodukcjami dzieł.

WYSTAWA: ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017"

Ponad sto najlepszych prac uczestników jubileuszowej, 40. edycji legnickiego Satyrykonu. Na ekspozycji zobaczymy dzieła artystów z całego świata wykonane różnymi technikami – rysunki, grafiki, fotografie i plakaty. Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon.

Autorzy prac posłużyli się rozmaitymi motywami związanymi z głównym tematem konkursu, którym w tej edycji była „tolerancja”. Duża różnorodność stylów i sposobów interpretacji tematu pozwala dostrzec osobowości twórców i wiele odmiennych spojrzeń na sztukę karykatury i rysunku satyrycznego.

WYSTAWA: Zimno, zimniej, gorąco...

Galeria przy schodach ruchomych przy Trasie W-Z w Warszawie.

Roztańczone pary na balu karnawałowym, kaloryfer w zimowych rękawiczkach słuchający prognozy pogody na najbliższe lato i maszynista, który pociągiem dotarł aż do krainy pingwinów i misiów polarnych – to tylko niektóre z motywów przedstawionych na plenerowej wystawie „Zimno, zimniej, gorąco…” przygotowanej przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, prezentowanej w galerii przy schodach ruchomych przy Trasie W-Z w Warszawie. Kilkadziesiąt prac przywołujących tematyką ciepły, świąteczny klimat pokazuje, że w zimie wcale nie musi być zimno.

Autorzy prac: Karol Ferster, Zbigniew Jujka, Jolanta Karczewska, Jacek Kawa, Szymon Kobyliński, Zbigniew Lengren, Edward Lutczyn, Maria Malecka-Tarska, Gwidon Miklaszewski, Robert Mirowski, Marek Raczkowski, Jerzy Srokowski, Maciej Trzepałka, Stefan Wielgus, Lech Zahorski.

WYSTAWA: Wosik na święta

„Wosik na święta” to jedna z naszych niespodzianek dla zwiedzających na tegoroczną gwiazdkę. Plenerowy pokaz bożonarodzeniowych prac graficzki, rysowniczki i ilustratorki Magdaleny Wosik pozwoli poczuć magię Bożego Narodzenia.

Na wystawie dziewięć autorskich kart, z których każda przywołuje radosne, świąteczne skojarzenia. Na jednej z nich Święty Mikołaj z długą, białą brodą nakłania do „Humoru, Optymizmu i Uśmiechu”. Na innej ołówki układają się w kształt choinek. Na kolejnej z kominów płyną świąteczne życzenia. A jeszcze na innej przechodnie wpatrują się w jaśniejącą na niebie gwiazdę betlejemską. Wszystkie prace utrzymane są w ciepłym klimacie, z delikatnym poczuciem humoru, a żywe, intensywne barwy dodają im pozytywnej energii.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. XX wieku. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do godz. 18.00

Adres i dojazd

ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

http://muzeumkarykatury.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7.0
Średnia ocena

Jutro / 10:00

26.01 / 10:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Wystawa
9.2
Średnia ocena
Ekspozycje są przygotowane w sposób umożliwiający poznanie historii przez osoby w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach
- Maria

Jutro / 18:00

Jutro / 10:00

+ dostępnych 220 innych terminów

Gatunek: Wystawa
6.7
Średnia ocena
Podobało się wszystko
- Irina

Dziś / 18:00

Dziś / 11:00

+ dostępnych 198 innych terminów

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 3 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.