Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka

Średnia ocena

1 oddany głos

10.0 / 10

Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka" i ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017"

Muzeum czynne od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Wystawy: Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka" i ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017" czynne są od 5 grudnia do 13 lutego 2018 roku. Kupiony bilet upoważnia do obejrzenia obu wystaw.

WYSTAWA: Magda Wosik ,,Wszystko to żART, czyli do 33 razy sztuka"

Wystawa prac Magdaleny Wosik, cenionej polskiej graficzki, rysowniczki i ilustratorki, laureatki Grand Prix Satyrykonu 2017. Ekspozycja prezentuje serię rysunków satyrycznych inspirowanych aktualnymi problemami społecznymi i politycznymi. Nie zabrakło na niej także humorystycznych odniesień do codzienności.

To 33. indywidualny pokaz prac autorki, do czego nawiązuje tytuł prezentacji. W Muzeum Karykatury przedstawiamy około 40 dzieł z bogatego dorobku artystki.

Znajdują się tu zarówno oryginały, jak i autorskie wydruki prac, które posiadają status oryginału, jako że są ostateczną wersją utworu. Stąd też na wystawie znajdziemy przykłady dzieł pokazanych w dwóch odsłonach – wyjściowy rysunek i powstały na jego bazie ostateczny obraz (wydruk autorski). Takie zestawienie ma zilustrować efekty każdego z dwóch etapów tworzenia oraz wykorzystaną technikę. Pierwszy etap to wykonanie piórkiem lub cienkopisem rysunku. Drugi – sięgnięcie po możliwości, jakie daje komputer i połączenie odręcznej kreski z barwną plamą.

Wystawie towarzyszy specjalnie przygotowany folder z reprodukcjami dzieł.

WYSTAWA: ,,Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2017"

Ponad sto najlepszych prac uczestników jubileuszowej, 40. edycji legnickiego Satyrykonu. Na ekspozycji zobaczymy dzieła artystów z całego świata wykonane różnymi technikami – rysunki, grafiki, fotografie i plakaty. Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon.

Autorzy prac posłużyli się rozmaitymi motywami związanymi z głównym tematem konkursu, którym w tej edycji była „tolerancja”. Duża różnorodność stylów i sposobów interpretacji tematu pozwala dostrzec osobowości twórców i wiele odmiennych spojrzeń na sztukę karykatury i rysunku satyrycznego.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. XX wieku. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do godz. 18.00

Adres i dojazd

ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

http://muzeumkarykatury.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

Dziś / 10:00

24.04 / 10:00

+ dostępnych 23 innych terminów

Gatunek: Wystawa
9.2
Średnia ocena
Ekspozycje są przygotowane w sposób umożliwiający poznanie historii przez osoby w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach
- Maria

Dziś / 18:00

Dziś / 10:00

+ dostępnych 153 innych terminów

Gatunek: Wystawa

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.