Wystawa czasowa: „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” - zdjęcie Wystawa czasowa: „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” - zdjęcie Wystawa czasowa: „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” - zdjęcie

Wystawa czasowa: „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”

Kupiony bilet ważny jest przez cały dzień.

Internet zmienił świat? Bez wątpienia. Ale wcześniej rewolucję w globalnej kulturze wywołało wynalezienie gramofonu. Dzięki płytom z winylu i szelaku muzyka docierała do masowego odbiorcy, przekraczając granice krajów i kontynentów.

Wystawa "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu" opowiada o historii fonografii oraz muzyki popularnej w XX w. i pokazuje duży udział, jaki mieli w niej żydowscy producenci, kompozytorzy i artyści.

Wystawa trwa od 3 lutego do 29 maja 2017 roku.

Realizacja

Kuratorzy: Hanno Loewy, Tamara Sztyma

Kurator organizacyjny: Ewa Witkowska

Projekt: Atelier Stecher, Austria

Identyfikacja wizualna wystawy: Atelier Stecher, Piotr Janiszewski

Projekt aneksu "Scena nowej muzyki żydowskiej w Polsce": Piotr Antonów

Tłumaczenie tekstów na język angielski: Dominika Gajewska, LIDEX

Korekta tekstów polskich: Tamara Łozińska

Korekta tekstów angielskich: Michał Hamerski, Zofia Sochańska

Opieka konserwatorska: Anna Sembiring

Nagrania tekstów: Studio Publishing

Instytucje i osoby, które wypożyczyły obiekty na wystawę: Biblioteka Narodowa w Warszawie (The National Library in Warsaw), Judisches Museum Munich, Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie (Museum of Technique and Industry, Warsaw), Jerzy Gogacz, Tomasz Lerski, Alan Dein, Felicitas Heimann-Jelinek, Helene Maimann, Timna Brauer, Anna i Jakob Eisenstein, Uri i Marlena Tänzer, Ellen Presser, Olga Mannheimer, Lea Wolff, Hanns Peter Bushoff, Barbara Kirshenblatt-Gimblett, Dominique Moisi, Peter Loewy, Yves Bollag, Uri Wertheim, Raymond Wolff, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Multikulti Project, Fundacja Nadaye, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

Adres i dojazd

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa

http://www.polin.pl/pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

30.09 / 17:00

30.09 / 10:00

+ dostępnych 7 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.8
Średnia ocena

30.09 / 19:30

22.10 / 19:30

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

13.10 / 10:00

14.10 / 10:00

+ dostępnych 43 innych terminów

Gatunek: Wystawa
Kup bilet