Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9.2 / 10

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała

Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Wystawa ma charakter narracyjny: zwiedzający zanurzy się w historii opowiadanej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i makiety, projekcje wideo, dźwięki i teksty. Mówimy o życiu, więc na każdym etapie wędrówki w przeszłość staramy się być jak najbliżej codziennego życia - oddajemy głos żydowskim kupcom, uczonym i artystom z danej epoki. Rabinom, gospodyniom domowym, politykom, kronikarzom i rewolucjonistom. Tym, którzy zginęli i tym, którzy przetrwali.

Wystawa składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiamy w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności.

Realizacja

Za sfinansowanie oraz realizację procesu projektowania i produkcji wystawy stałej odpowiadało Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Powstanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu darczyńców z całego świata.

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Wystawa multimedialna, robi wrażenie. Bardzo polecam

  du.....@....pl / 08 January 2018

 • 10.0/ 10

  Za mało czasu na tak super ciekawą wystawę.

  D......@pr...st.pl / 04 December 2017

 • 10.0/ 10

  Poprawy wymaga lokalizacja cyfrowych oznaczeń poszczególnych działów ekspozycji, które wykorzystywane są przez elektroniczny system indywidualnego przewodnika.

  hw.....@pl...et.pl / 19 October 2017

 • 10.0/ 10

  W prosty i ciekawy sposób pokazana histroria

  kr.....@....eu / 08 October 2017

 • 10.0/ 10

  Ekspozycje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN są przygotowane w sposób umożliwiający poznanie historii przez osoby w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach.

  ja.....@....onet.pl / 13 September 2017

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

Adres i dojazd

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa

http://www.polin.pl/pl