Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała - zdjęcie

Średnia ocena

62 oddanych głosów

9.2 / 10

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - Wystawa stała

Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Wystawa ma charakter narracyjny: zwiedzający zanurzy się w historii opowiadanej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i makiety, projekcje wideo, dźwięki i teksty. Mówimy o życiu, więc na każdym etapie wędrówki w przeszłość staramy się być jak najbliżej codziennego życia - oddajemy głos żydowskim kupcom, uczonym i artystom z danej epoki. Rabinom, gospodyniom domowym, politykom, kronikarzom i rewolucjonistom. Tym, którzy zginęli i tym, którzy przetrwali.

Wystawa składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiamy w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności.

Realizacja

Za sfinansowanie oraz realizację procesu projektowania i produkcji wystawy stałej odpowiadało Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Powstanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu darczyńców z całego świata.

Opinie naszych widzów (24)

 • 10.0/ 10

  Jestem zachwycona! Fenomenalnie roznorodny sposob przekazania tresci. W ten sposob unika sie momentow znurzenia, ktore zdarzaja sie nawet w najciekawszych muzeach. Wystawa posiada kilka walorow ....historia Zydow polskich....nade wszystko historia Polski. Nie ma kultury polskiej bez Zydow. Gdyby nie era "polskich Zydow" kultura tego narodu bylaby o wiele skromniejsza. Muzeum na najwyzszym swiatowym poziomie i bardzo mila obsluga. Dziekuje!

  ko.....@ho...il.com / 18 November 2018

 • 10.0/ 10

  nie było żadnego spektaklu !!!!

  ai.....@po...ta.onet.pl / 13 October 2018

 • 10.0/ 10

  polecam, mega nowoczesny przekaz, kompendium wiedzy

  jo.....@gm...il.com / 25 August 2018

 • 10.0/ 10

  W tym muzeum poznajemy nie tylko historię judaizmu ale także Polski

  iw.....@gm...il.com / 05 July 2018

 • 10.0/ 10

  Przepiękne muzeum ze znakomitą ekspozycją. Znakomite uzupełnienie wiedzy historycznej.

  je.....@....pl / 03 July 2018

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

Adres i dojazd

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa

http://www.polin.pl/pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.