Wystawa czasowa - Wystawa czasowa - Wystawa czasowa - Wystawa czasowa -

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,0 / 10

Wystawa czasowa - "Beksiński - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej"

Bilet kupiony na daną godzinę upoważnia do wstępu do muzeum o tej godzinie, na którą został kupiony.

Od czerwca 2021 r. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej prezentowane będą obrazy Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Pokażemy blisko 30 obrazów z rożnych okresów twórczości Beksińskiego. Zdzisław Beksiński (1929-2005) należy do grona wybitnych artystów polskich XX w. Był inżynierem, architektem, malarzem, rzeźbiarzem, fotografem, rysownikiem, grafikiem komputerowym. Malarstwo Beksińskiego budzi skrajne emocje: jednym się podoba, drugimi wstrząsa, są tacy, którzy je odrzucają. Z pewnością ta twórczość nie pozostawia widza obojętnym. Beksiński nie dawał swoim obrazom tytułów. Uznawał, że każdy widz może je sobie tłumaczyć w dowolny sposób. Jednocześnie w ten sposób artysta wyrażał swój brak zainteresowania dla literackiej strony przedstawień. Odbiór tego dzieła to rzecz indywidualna: można je próbować odczytać jako metaforę.

Beksiński krąży wokół tematów egzystencjalnych. Artysta zadaje najważniejsze dla ludzkości pytanie o śmierć. Ona jest zadaniem dla każdego człowieka, jest ostatnim darem życia. I to pytanie o śmierć rodzi następne – pytanie o nieśmiertelność. Pod tym względem malarstwo Beksińskiego można uznać za sztukę ponadczasową.

Dostępne są bilety na wystawę „Beksiński” upoważniające do zwiedzanie tylko ekspozycji Beksińskiego oraz bilety łączone – Wystawa stała, czasowa wraz z ekspozycją obrazów Beksińskiego.

MUZEUM CZYNNE:

wtorek - piątek: 12.00–18.00

sobota - niedziela: 12.00-16.00

poniedziałek: nieczynne

Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest na pół godziny przed jego zamknięciem.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bogata kolekcja. Ponad 20 dzieł Mistrza Beksińskiego. Spokojne miejsce, co sprzyja refleksji.

    it.....@gm...il.com / 19 lipca 2021

  • 10,0/ 10

    Fantastyczna wystawa

    bu.....@....pl / 05 lipca 2021

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
00-279 Warszawa

http://maw.art.pl/