„Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów

9,5 / 10

„Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich wraz z wystawą stałą MAW

Bilet upoważnia do zwiedzania wystawy stałej muzeum, w tym 27 obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich.

Na wystawie stałej prezentowana jest sztuka sakralna, w tym średniowieczne naczynia liturgiczne, bogaty zbiór dawnych ornatów oraz świeckie eksponaty, takie jak zegary stojące, szafkowe i kominkowe, meble oraz obrazy i rzeźby wybitnych artystów, m.in. J.Malczewskiego, W. Hofmana, A. Karnego, J. Brodowskiego, H. Kuny. Muzeum prezentuje pamiątki związane z bł. Stefanem Kardynałem Wyszyńskim (ornaty, naczynia liturgiczne, medale, dokumenty i zdjęcia) oraz film pokazujący najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia.

Muzeum jest dostosowane dla osób mających trudności z poruszaniem się a wystawa stała znajduje się na 2 kondygnacjach połączonych windą.

Wejście boczne od ul. Dziekania ma pochylnię dla wózków inwalidzkich.

Bilet kupiony na daną godzinę upoważnia do wstępu do muzeum o tej godzinie, na którą został kupiony.

RODZAJE BILETÓW:

Bilet normalny - 20 zł

Bilet ulgowy - 15 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, os. niepełnosprawne z opiekunem)

Bilet rodzinny - 50 zł (2 dorosłych i 3 dzieci)

MUZEUM CZYNNE:

wtorek - piątek: 12.00–18.00

sobota - niedziela: 12.00-16.00

poniedziałek: nieczynne

Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest na pół godziny przed jego zamknięciem.

Źródło zdjęcia: Fot. Marc-Olivier Giguère Photographer www.mogiguere.com, Archiwum MAW

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Wszelkie reprodukcje nie oddają wrażenia . Siła wyrazu ale i niewiarygodna technika malarska .?

  kj.....@....pl / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wystawa Beksińskiego w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, to 26 pełnowymiarowych obrazów z prywatnej kolekcji. Absolutny szok w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

  So.....@gm...il.com / 15 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Obrazów Beksińskiego nie trzeba zachwalać. To klasa sama w sobie. Wystawa jest malutka, zaledwie kilkanaście prac. Moim zdaniem trochę słabo przemyślane oświetlenie obrazów. Czasem bardzo przeszkadzało,gdyż zamiast doświetlić światło odbijało się od płaszczyzny obrazu. I nie działała muzyka, która wg opisu ma towarzyszyć wystawie.

  ok.....@gm...il.com / 14 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Niesamowite doświadczenie być tak blisko mistrza Beksińskiego. Niesamowita podróż wgłąb siebie i zderzenie z wewnętrzna ocena. Polecam zobaczenie wystawy w towarzystwie i rozmowę o emocjach jakie wywołują obrazy.

  ka.....@ic...ud.com / 05 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Nowoczesna aranżacja zabytkowych (czy raczej odtworzonych) wnętrz. Obrazy wyeksponowane dość dobrze, choć niektóre szczegóły oświetlenia dzieł są do korekty. Dobór muzyki, która towarzyszy ekspozycji jest chyba dość ryzykowny. Przynajmniej dla mnie! Obrazy oczywiście niezwykłe i inspirujące. Na wystawie Rzepińskiego solidna porcja wiedzy i dużo lepsze oświetlenie, ale te dzieła są jakby mniej wymagające pod tym względem. Polecam!

  zb.....@....pl / 09 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna wystawa. Dająca natchnienie w tych trudnych czasach.

  P......@gm...il.com / 03 sierpnia 2020

 • 10,0/ 10

  A must see

  ad.....@ho...il.com / 16 lipca 2018

 • 9,0/ 10

  wystawa warta obejrzenia.

  mo.....@on...et.pl / 21 sierpnia 2021

 • 9,0/ 10

  Muzyka przy wystawie "Beksiński" irytująca i rozpraszająca. Oświetlenie obrazów mogłoby być lepsze.

  jo.....@gm...il.com / 21 sierpnia 2021

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
00-279 Warszawa

http://maw.art.pl/