Musical FAME - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
13 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Musical FAME

Musical "Fame" pierwszy raz w Szczecinie!

– Jestem pod wrażeniem – wyznała po premierze Urszula Dudziak. – Dawno nie widziałam tak dobrego spektaklu – poziom brodwayowski!

Niesamowita energia, pasja, talent. Do tego wielkie przeboje i porywający taniec. Premiera polskiej wersji legendarnego musicalu „Fame” odbyła się w Warszawie w dniu 8 października 2015 roku.

Premiera przygotowana została przez MTeatr Alicji Węgorzewskiej, obchodzący w tym sezonie jubileusz 10-lecia. Spektakl wyprodukował prof. dr. Andrzej Nanowski, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, a reżyserią zajął się Miłosz Gałaj, absolwent tej uczelni. Niezwykle dynamiczną choreografię opracowała Joanna Semeńczuk, kierownictwo muzyczne sprawował Adam Pietrzak, a przygotowaniem ensembli zajęła się Agnieszka Szydłowska.

– To wspaniała muzyka, wielkie przeboje i historia, która niezmiennie porusza serca szerokiej publiczności – powiedziała otwierając premierowy pokaz Alicja Węgorzewska, dyrektor MTeatru. – O Fame School, słynnej Szkole Gwiazd, w której uczyli się Liza Minnelli, Al Pacino czy Meryl Streep, w 1980 r. powstał film, który zdobył cztery nominacje do Oskara, później telewizyjny serial, a w 1991 r. musical, który do dziś święci triumfy na wszystkich scenach świata. Cena, jaką my artyści płacimy za sukces to wciąż temat numer jeden

Akcja musicalu „Fame” toczy się w Nowym Jorku, tuż obok Times Square. Opowiada o grupie studentów i nauczycieli, których losy związane były z tą legendarną szkołą. Pokazuje nadzieje i rozterki młodych artystów, którzy z wielkimi marzeniami wyruszają w świat. W tym momencie życia dowiadują się, że do tytułowej sławy prowadzi wyboista droga, okupiona morderczymi treningami i stresem.

Spektakl to czysta żywa muzyczna egergia. Na tle prostej scenografii – światłami i projekcjami określającymi akcję, rozgrywa się prawdziwe wokalno-taneczne show. Młodzi soliści śpiewają i tańczą dając z siebie po prostu wszystko! Spektakl, w którym miesza się wiele gatunków: pop, rap, hip-hop, rock and roll, jazz, soul, naszpikowany przebojami przykuwa uwagę od pierwszych do ostatnich dźwięków.

Tłumy premierowej publiczności (w Teatrze Palladium trzeba było dostawiać miejsca) entuzjastyczną owacją witały każdy song, każdą scene zbiorową. Marta Burdynowicz kompletnie podbiła publiczność gospelową modlitwą Mabel Washington. Agata Walczak jako Miss Esther Sherman wzruszała w pieśni „To moje dzieci”. Wielkie owacje zbierali też Paulina Wojtowicz – Serena Katz, Karol Drozd – Nick Piazza, Dawid Pelowski – Jose „Joe” Vegas i Anastazja Simińska – Carmen Diaz, Krzysztof Bobrzecki – Mr Myers, Justyna Cichomska – Iris Kelly.

Obsada

Aleksandra Cybula – Mabel Washington

Justyna Cichomska – Iris Kelly

Anastazja Simińska – Carmen Diaz

Agata Walczak – Miss Esther Sherman

Agnieszka Przekupień – Serena Katz

Karol Drozd – Nick Piazza

Krzysztof Dzwoniarski– Tyrone Jackson

Daniel Kulczyński – Schlomo Metzenbaum

Dawid Pelowski – Jose „Joe” Vegas

Agnieszka Tylutki – Grace ” Lambchops” Lamb

Weronika Kryczka – Ms. Greta Bell

Krzysztof Bobrzecki – Mr. Myers

Kamil Górzyński – Mr. Sheikopf

Mateusz Dzierżawski – Goodman „Goody” King

Zespół Wokalny:

Patrycja Brzezińska

Monika Kijek

Aleksandra Kosiorek

Ewelina Machalewska

Patrycja Mizerska

Aleksandra Nowicka

Kinga Stańko

Dorota Stefańska

Zespół na scenie:

Aleksandra Cybula

Aleksandra Dolna

Agata Kujawa

Magdalena Kostrubiec

Arkadiusz Borżdyński

Jakub Werel

Paulina Wojtowicz

Marta Burdynowicz

Realizacja

Zespół instrumentalny:

Adam Pietrzak – instrumenty klawiszowe

Łukasz Łapiński – zestaw perkusyjny

Tomasz Myszk – perkusja, perkusjonalia

Piotr Szajrych – gitara basowa

Mateusz Jaremko – gitara

Mateusz Chorążewicz – saksofony

Robert Winiarz – trąbka

Mazowiecki Teatr Muzyczny - Adres i dojazd

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury – Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa

http://mteatr.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.