Księżniczka Czardasza - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

6.3 / 10

Księżniczka Czardasza

Księżniczka Czardasza

12/13 maja 2018 r. godz. 18:00

Sala Teatru Palladium

Wielki powrót operetki na warszawskie sceny! Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury przywraca operetce godne miejsce w ofercie kulturalnej Warszawy i Mazowsza. Zapraszamy na „Księżniczkę Czardasza”- jedną z najpopularniejszych operetek w historii tego gatunku.

„Księżniczka Czardasza”- operetka Emmericha Kalmana. Autorami libretta są Leo Stein i Bela Jenbach. Światowa prapremiera „Księżniczki Czardasza” odbyła się 13 listopada 1915 r., zaś Polska premiera miała miejsce w Warszawie, 4 kwietnia 1917 r.

Akcja rozgrywa się w Budapeszcie i Wiedniu z początkiem XX w.

UWAGA!

Informujemy, że w związku z koniecznością wymontowania pierwszych czterech rzędów na potrzeby orkiestry, rząd oznaczony jako V jest w rzeczywistości rzędem I!

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: Materiały Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie

Obsada

OBSADA

Silva Varescu, księżniczka czardasza

Marcelina Beucher

Leopold Maria von Lippert, książę

Andrzej Precigs

Anhilda, jego żona

Aleksandra Hofman

Edwin, ich syn

Hubert Stolarski

hrabianka Stasi, kuzynka Edwina

Wioletta Białk

Boni Kancsianu, hrabia

Mikołaj Adamczak

Feri von Kerekes, hrabia

Dariusz Niebudek

Rohnsdorff, pułkownik

Tomasz Gęsikowski

Kisz, notariusz

Andrzej Wiśniewski

BALET:

Sławomir Greś

Przemysław Stokowiec

Jakub Pursa

Marta Ciosek

Zyta Bujacz-Dziel

Aneta Matuszewska

CHÓR Mazowieckiego Teatru Muzycznego

ORKIESTRA Mazowieckiego Teatru Muzycznego

pod dyrekcją Rafała Kłoczko

REALIZATORZY

Reżyseria: Michał Znaniecki

Kierownictwo muzyczne: Rafał Kłoczko

Scenografia: Luigi Scoglio

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Choreografia: Inga Pilchowska

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  cudownie ,gorąco polecam

  in.....@....pl / 15 May 2018

 • 9.0/ 10

  Świetnie się bawiłam na spektaklu, mój wieczór ze znajomymi był bardzo udany.

  ka.....@....pl / 14 May 2018

 • 8.0/ 10

  Spektakl świetny. Miejsce BEZNADZIEJNE! To nie jest miejsce na operetkę, a na koncert rockowy. Przez to, że rzędy były na jednym poziomie, w dalszych rzędach nie było absolutnie nic widać

  sy.....@ho...il.com / 14 May 2018

 • 6.0/ 10

  Warunki lokalowe na spektakl tego typu po prostu żałosne do ceny biletu.

  pk.....@on...et.pl / 14 May 2018

 • 1.0/ 10

  Niestety miałem wrażenie że oglądam przedstawienie amatorskiego teatrzyku w prowincjonalnym domu kultury. Wysoce nieprofesjonalne jest pojawienie się muzyków w czasie przerwy na papierosów wśród publiczności przed teatrem.

  ja.....@gm...il.com / 14 May 2018

Mazowiecki Teatr Muzyczny

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego - istnieje na kulturalnej mapie Warszawy od 25 kwietnia 2005 roku, kiedy to został powołany przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Pierwszym spektaklem zagranym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego była operetka „Zemsta nietoperze” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Pierwszym dyrektorem Mazowieckiego Teatru Muzycznego był Włodzimierz Izban, zaś obecnie funkcję tę pełni Iwona Wujastyk. Główna siedziba Mazowieckiego Teatru Muzycznego znajduje się w Warszawie przy ul. Goplańskiej 42.

Repertuar Mazowieckiego Teatru Muzycznego jest niezwykle bogaty. Mazowiecki Teatr Muzyczny oferuje przede wszystkim wiele koncertów, które są ważną częścią jego repertuaru - najistotniejsze z nich to m. in. "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury", "Koncert Urodzinowy Ireny Santor", "Koncert - Operetka Warszawiakom na Wielkanoc" i wiele innych. Oprócz klasycznego repertuaru w Mazowieckim Teatrze Muzycznym zobaczyć możemy również wiele spektakli, monodramów, recitali.

Mazowiecki Teatr Muzyczny ma na swoim koncie również 6 albumów, zaś dwa z nich - "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury" i "Muzyka polskiego baroku" - były nominowane do nagrody Fryderyka.

Mazowiecki Teatr Muzyczny zajmuje się również organizacją dwóch ważnych wydarzeń muzycznych - jednym z nich jest Koncert Noworoczny MTeatr, który co roku odbywa się 1 stycznia w sali koncertowej Filharmonii Narodowej. Podczas Koncertów Noworocznych w Mazowieckim Teatrze Muzycznym występowało wielu wspaniałych muzyków m. in. Tadeusz Strugała, Alicja Węgorzewska, Wiesław Ochman, Iwona Hossa i wielu innych. Mazowiecki Teatr Muzyczny dodatkowo jest organizatorem gali rozdania Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, która jest jedyna galą łączącą wszystkie teatry muzyczne w Polsce.

Mazowiecki Teatr Muzyczny korzysta z kilku scen - Bielańskiej Sceny Kameralnej przy ul. Żeromskiego 29 w Warszawie, Teatru Palladium przy ul. Złotej 9, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59, Filharmonii Narodowej przy ul. Jasnej 5.

Bilety do Mazowieckiego Teatru Muzycznego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Adres i dojazd

http://mteatr.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Kup bilet