Gala Muzyki Oscarowej - Teatralne Nagrody Muzyczne - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

5,5 / 10

Gala Muzyki Oscarowej - Teatralne Nagrody Muzyczne

Teatralne Nagrody Muzyczne to prestiżowe święto muzyki na najwyższym poziomie artystycznym. Każdego roku, Gremium złożone z wybitnych znawców muzyki klasycznej, operowej, musicalowej, sztuk teatralnych – wybiera laureatów. Dyrektorzy najlepszych Polskich Teatrów Muzycznych zgłaszają kandydatów, wybitnych twórców i artystów zasługujących na prestiżową nagrodę imienia Jana Kiepury.

20 czerwca o godz. 19.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się jubileuszowa Gala Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Przy dźwiękach utworów autorstwa Jana A.P. Kaczmarka oraz Bronisława Kapera zostaną wręczone po raz 10. prestiżowe nagrody najlepszym artystom scen muzycznych w 2016 roku.

Znakomita Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją fantastycznej Moniki Wolińskiej, która w 2009 roku jako pierwsza Polka stanęła za pulpitem dyrygenckim w nowojorskiej Carnegie Hall, zabierze nas w muzyczną podróż po największych przebojach dwóch polskich kompozytorów, którzy otrzymali statuetki Oscara w kategorii muzyka filmowa.

W programie znajdą się utwory Bronisława Kapera, czterokrotnie nominowanego do Oscara, który zdobył tę nagrodę w 1954 roku za muzykę do musicalu „Lili”, autora słynnych przebojów, takich jak „Ninon” napisanego dla Jana Kiepury, czy standardów jazzowych, które nagrywali i popularyzowali m.in. Miles Davis, John Coltrane. Orkiestra wykona także utwory Jana A.P. Kaczmarka, który odebrał statuetkę Oscara w 2005 roku za ścieżkę dźwiękową do filmu „Marzyciel”.

Podczas X Gali wystąpią również najlepsi artyści 2016 roku – laureaci Teatralnych Nagród Muzycznych.

Zwycięzcami poprzednich edycji konkursu byli wybitni i znani artyści m.in. soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gwiazdy Metropolitan Opera, Teatro alla Scala oraz utalentowani, młodzi twórcy.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl był wspaniały . Prowadzącymi jestem zachwycona, jak również nagradzanymi. Lecz nie wszyscy nagradzani dorośli do spektaklu. Ubiór niektórych wręczających na takiej GALI, jak dyr. programu TV Kultura zostawiał wiele do życzenia.

    ge.....@tl...en.pl / 22 czerwca 2016

Mazowiecki Teatr Muzyczny

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego - istnieje na kulturalnej mapie Warszawy od 25 kwietnia 2005 roku, kiedy to został powołany przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Pierwszym spektaklem zagranym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego była operetka „Zemsta nietoperze” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Pierwszym dyrektorem Mazowieckiego Teatru Muzycznego był Włodzimierz Izban, zaś obecnie funkcję tę pełni Iwona Wujastyk. Główna siedziba Mazowieckiego Teatru Muzycznego znajduje się w Warszawie przy ul. Goplańskiej 42.

Repertuar Mazowieckiego Teatru Muzycznego jest niezwykle bogaty. Mazowiecki Teatr Muzyczny oferuje przede wszystkim wiele koncertów, które są ważną częścią jego repertuaru - najistotniejsze z nich to m. in. "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury", "Koncert Urodzinowy Ireny Santor", "Koncert - Operetka Warszawiakom na Wielkanoc" i wiele innych. Oprócz klasycznego repertuaru w Mazowieckim Teatrze Muzycznym zobaczyć możemy również wiele spektakli, monodramów, recitali.

Mazowiecki Teatr Muzyczny ma na swoim koncie również 6 albumów, zaś dwa z nich - "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury" i "Muzyka polskiego baroku" - były nominowane do nagrody Fryderyka.

Mazowiecki Teatr Muzyczny zajmuje się również organizacją dwóch ważnych wydarzeń muzycznych - jednym z nich jest Koncert Noworoczny MTeatr, który co roku odbywa się 1 stycznia w sali koncertowej Filharmonii Narodowej. Podczas Koncertów Noworocznych w Mazowieckim Teatrze Muzycznym występowało wielu wspaniałych muzyków m. in. Tadeusz Strugała, Alicja Węgorzewska, Wiesław Ochman, Iwona Hossa i wielu innych. Mazowiecki Teatr Muzyczny dodatkowo jest organizatorem gali rozdania Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, która jest jedyna galą łączącą wszystkie teatry muzyczne w Polsce.

Mazowiecki Teatr Muzyczny korzysta z kilku scen - Bielańskiej Sceny Kameralnej przy ul. Żeromskiego 29 w Warszawie, Teatru Palladium przy ul. Złotej 9, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59, Filharmonii Narodowej przy ul. Jasnej 5.

Bilety do Mazowieckiego Teatru Muzycznego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Adres i dojazd

http://mteatr.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.