Wieczór w Teatrze Wielkim - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
7 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Wieczór w Teatrze Wielkim

Anna Seniuk w spektaklu na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce. Wieczór składa się z dwóch części: spektaklu i spotkania z Aktorką, która opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych.

Stanisław Baliński (1898-1984), twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć za teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem – także ból porażki.

„Wieczór w Teatrze Wielkim” to doskonały tekst napisany błyskotliwie z dużym poczuciem humoru.To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. „Mówię ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną przyjemnością”. – Anna Seniuk.

Na scenie występuje Anna Seniuk.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Realizacja

Na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały wieczór. Twarzą w twarz z wybitną aktorką, która opowiada o swoim życiu, a następnie po mistrzowsku interpretuje poemat. Zdecydownie polecam!

    ma.....@in...ia.pl / 20 grudnia 2014

  • 8,0/ 10

    Ciekawa poezja i piękna muzyka. Szkoda tylko że "wieczór " trwał trochę ponad godzinę. Pozostało uczucie niedosytu ...

    be.....@....pl / 09 lutego 2015

Mazowiecki Instytut Kultury - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

https://www.mik.waw.pl/warszawa/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.