Szydełkowa Szopka Babci Klary - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - zdjęcie Szydełkowa Szopka Babci Klary - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - zdjęcie

Szydełkowa Szopka Babci Klary - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

Są tacy, którzy UWIELBIAJĄ święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy NIE CIERPIĄ świątecznego rozgardiaszu…

Tak też jest z naszymi bohaterami. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają słuchaczom o gwiazdkowych tradycjach, obyczajach, przypominają historię Bożego Narodzenia, historię znaną od ponad 2 tysięcy lat.

Jeżeli chcecie dowiedzieć dlaczego na czubku choinki wieszamy gwiazdę, dlaczego łańcuchy powinny być jak najdłuższe i kolorowe, dlaczego pieczemy pierniczki, jeśli chcecie zaśpiewać z nami kolędy i pastorałki zapraszamy na SZYDEŁKOWĄ SZOPKĘ BABCI KLARY.

Spotkacie tu wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki, wyczarowane przez Babcię Klarę przy pomocy Włóczki i Szydełka.

Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów.

Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia

Bezpośrednio po spektaklu zapraszamy na warsztaty tworzenia kart świątecznych.

Coraz częściej, korzystając z nowych technologii wysyłamy najbliższym, przyjaciołom i znajomym świąteczne smsy lub e-kartki. Dobrze jest jednak pamiętać, że nawet najciekawszy sms nie zastąpi własnoręcznie zrobionej pocztówki z serdecznymi życzeniami! Na warsztatach poznajemy historię pierwszej kartki świątecznej, a potem używając papieru o różnej fakturze i wzorach, łącząc to z włóczką, filcem i tkaninami komponujemy własne pocztówki, zszywając wszystko i dobrze się przy tym bawiąc

Zapisy na warsztaty: 22 586 42 59 i 783 708 380 oraz kasa@mik.waw.pl

Czas trwania: 45 minut

Obsada

Sława Tarkowska- Orzełek

Daniel Kiermut

Mazowiecki Instytut Kultury - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

https://www.mik.waw.pl/warszawa/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.