Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Przyszedł mężczyzna do kobiety

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą i niezwykłą zarazem, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby. Pozornie inni, nie pasujący do siebie, ale jakże podobni w poszukiwaniu prawdziwego uczucia. Czy im się uda? Czy przypadkowa znajomość przerodzi się w coś więcej, a jedno spotkanie będzie początkiem nowego, prawdziwego związku? Sztuka nie daje oczywistych odpowiedzi, ale daje nadzieję i pozostawia nas z wiarą, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Na scenie występuje Leon Charewicz, Waldemar Obłoza, Anna Wojton.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Autor: Siemion Złotnikow

Przekład: Andrzej Wanat

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Opieka artystyczna: Jerzy Bończak

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetna obsada, aktorzy grali rewelacyjnie. Fajnie pokazane relacje między ludźmi z przeszłością. Dobry pomysł na wieczór. Dziękuję za wrażenia.

  mi.....@gm...il.com / 13 maja 2017

 • 8,0/ 10

  Dobre przedstawienie, odtwórcy ról bardzo żywiołowi. Fajna zabawa z mieszanką poważnych spostrzeżeń w sytuacjach damsko-męskich.

  an.....@....pl / 31 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" jest świetnym tekstem o życiu, niespełnionej milości. Świetne rolę Anny Wojton, kobieta pragnąca stałości, ślubu z dnia na dzień oraz Leona Charewicza, trochę wycofanego i konserwatywnego samotnego mężczyzny. Chwilami wzrusza patrząc na przemijanie, dialog o wieku i braku czasu na pierwszy pocałunek. Również bawi takim świetnym momentem jest powitanie i pytanie o wzrost...183 to dla niej minimum, on na to mój się wacha do 183, nawet 184. Mocną stronĄ spektakli jest aktualny tekst oraz świetna muzyka.

  ma.....@....pl / 10 kwietnia 2017

Mazowiecki Instytut Kultury - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

https://www.mik.waw.pl/warszawa/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.