Jajo w sieci - zdjęcie Jajo w sieci - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Jajo w sieci

spektakl przeznaczony dla klas I-V (6-11 lat)

Treść sztuki jest zgodna ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych: "Bezpieczeństwo w sieci”.

Od autorek:

Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie i natychmiast je publikują. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar. Dlatego właśnie stworzyłyśmy sztukę, która bawiąc wychowuje, edukuje, daje do myślenia.

Z notatek prasowych: "Jajo w sieci" to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. Dwie zaprzyjaźnione dziewczynki ściągają na telefon nieznaną im aplikację. Nieświadomie sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, będzie musiała dokonać w sobie wielu zmian, stanąć do walki z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w realnym świecie. Czy jej się uda?"

Obsada

Występują: Ewa Gorzelak, Agnieszka Roszkowska, Magdalena Gnatowska

Realizacja

Reżyseria: Magdalena Gnatowska

Scenografia: Rob Kowański i Tomasz Gil

Kostiumy: Ewa Gorzelak i Magdalena Gnatowska

Muzyka: Aleksander Maksimow i Paweł Derentowicz

Produkcja: Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl bardzo fajny zarówno dla dzieci i dorosłych. Przedstawienie przypomina czym młody człowiek powinien się kierować w dobie dzisiejszego rozwoju komputeryzacji i świata wirtualnego. Obecnie wartości takie jak bliskośc, wspolczucie , rodzina odchodzą na dalszy plan. Spektakl świetnie to ukazuje.

    ro.....@....pl / 19 stycznia 2020

Mazowiecki Instytut Kultury - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

https://www.mik.waw.pl/warszawa/

Kup bilet