Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów
33 zainteresowanych osób

8,1 / 10

Boże mój!

Ona – matka autystycznego dziecka, lekarz, psychoterapeuta, kobieta po czterdziestce. On – zagubiony, tajemniczy mężczyzna w średnim wieku, jej pacjent. Kim są Ci dwoje, na pozór obcy sobie ludzie, jakie tajemnice ukrywają i jakie role grają? Czy ich spotkanie jest zupełnie przypadkowe? Czy w życiu w ogóle istnieje przypadek, czy też wszystko ma jakiś inny, wyższy sens?

Kameralny komediodramat uznanej izraelskiej pisarki wzrusza i bawi, mówiąc o rzeczach ważnych i uniwersalnych, a zarazem ludzkich. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie dajmy się zwieść pozorom, cierpliwie czekajmy na rozwój akcji i rozwiązanie zagadki. Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz, których zobaczymy w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

Na scenie występuje Dorota Landowska jako Ella, Andrzej Mastalerz jako B..

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Autor: Anat Gov

Przekład: Agnieszka Olek

Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny

Scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska

Kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle

Zdjęcia: Rafał Latoszek

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Już dawno nie byłam na niczym tak niesamowitym. Wyszłam z teatru oczarowana i poruszona. Ten spektakl trzeba zobaczyć! Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowitych aktorów tam grających. Klasa sama w sobie.

  ka.....@....pl / 13 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów, niesamowita atmosfera

  an.....@br...wo.pl / 03 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Świetny, mądry spektakl. Warto obejrzeć!

  hf.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra i kulturalna gra aktorów. Sztuka reflleksyjna. Nie wiem dlaczego rekomendowana jako komedia chociaż komedią nie jest. Raził mnie śmiech niektórych widzów a raczej jakiejś grupy widzów. Najciekawsze jest jednak to, że spektakl może się obejść bez wulgaryzmów oraz tzw "łaciny", co w innych teatrach wywołuje salwy śmiechu zwykle bez powodu. Pozdrawiam.

  ew.....@....pl / 04 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl po którym wychodząc długo się jeszcze rozmawia. Świetny tekst i gra aktorów. Dziękuję i za to, ze grany jest w okresie Wielkiego Postu. Pozdrawiam. Anna

  ab.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Świetna gra aktorów.

  ka.....@wa...ie.sr.gov.pl / 21 czerwca 2016

 • 8,0/ 10

  Znakomita gra aktorów, zwłaszcza Pana Mastalerza. Polecam!

  Iw.....@gm...il.com / 12 maja 2019

 • 8,0/ 10

  Sztuka doskonała..Wiecznie aktualny temat Boga (świetny A.Mastalerz) -niesprawiedliwego i odpowiedzialnego za wszelkie niedole świata..

  m......@....pl / 04 grudnia 2016

 • 8,0/ 10

  Rola męska rewelacyjna. Dorota Landowska niezbyt odnalazła się w roli psychoterapeutki, troszkę sztucznie.

  pr.....@gm...il.com / 30 czerwca 2016

 • 8,0/ 10

  Urokliwy tekst, wielki filozoficzny temat i przyjaznej formie, ale przede wszystkim świetni aktorzy - to wszystko daje dużą przyjemność widzom. Szkoda, że spektakl "Boże mój!" jest tak rzadko grany. Polujcie na niego i zabierzcie mamę, ciocię, albo narzeczonego.

  le.....@an...na.pl / 20 czerwca 2016

 • 7,0/ 10

  Sympatyczny spektakl. Warto zobaczyć.

  ja.....@gm...il.com / 07 marca 2016

 • 5,0/ 10

  Spektakl z góry narzuca wiarę w boga i to katolickiego. Dyskutuje jedynie o tym jaki jest. Trochę przegadany, a do tego po spektaklu trochę wymuszona dyskusja. Zaproszono psychoterapeutę, który generalnie zamiast rozwinąć temat, stanowczo był tylko na nie. Jak uznało wiele osób z widowni (w tym również aktywni psychoterapeuci) poziom dyskusji pana psychoterapeuty był dość niski i ograniczony. Stanowczo nie jest to komedia, jak wskazywał serwis eWejściówki.

  pu.....@gm...il.com / 29 września 2019

 • 1,0/ 10

  Bardzo dobry tekst zmarnowany w zaprezentowanej interpretacji. Między aktorami brakowało kontaktu, kwestie wypowiadane bez mocy, bez emocji, bez autentyczności. Jedno ze słabszych przedstawień jakie w życiu widziałam.

  Ag.....@ho...il.com / 15 czerwca 2019

Mazowiecki Instytut Kultury - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

https://www.mik.waw.pl/warszawa/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.