The Warsaw Dixielanders - zdjęcie

The Warsaw Dixielanders

Jerzy Kuszakiewicz /trąbka, wokal/

Mariusz Wnuk /puzon/

Michał Pijewski /klarnet, wokal/

Marek Słomiński /banjo/

Robert Kuduk /kontrabas/

Jerzy Więckowski /perkusja/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty - Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych). W pierwszych składach grali: Roman Karwowski, Jerzy Rafałowicz, Andrzej SNAJPER Jastrzębski, Krzysztof Marszałek, Urszula Błaszczyńska, Edward Wiśniewski i inni.

Obecny skład zespołu: Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal), Mariusz Wnuk (puzon), Michał Pijewski (klarnet, wokal), Marek Słomiński (banjo), Robert Kuduk (kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).

Zespół daje koncerty w klubach i innych miejscach w całym kraju, predystynowanych do takiej muzyki.

Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

W roku 2012 zespół nagrał płytę sponsorowaną przez Związek Artystów Wykonawców STOART. Została ona wydana przez Agencję Impresaryjną "POTAM". Nagranie to stanowi próbę przybliżenia szerokiej publiczności gatunku jazzu jakim jest "stary dobry jazz" - dixieland. Taki też zabrzmi na koncercie Swing Club w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w dniu 29 stycznia 2018.

Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego siedziba znajduje się przy ul. Elektoralnej 12 – jest to neorenesansowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha. Zadaniem Mazowieckiego Instytutu Kultury jest dbanie o życie kulturalne nie tylko samej Warszawy, lecz również całego województwa Mazowieckiego – utrzymywanie go na wysokim poziomie, dbanie o to, aby inne miejscowości znajdujące się w województwie Mazowieckim również miały swobodny dostęp do różnych wydarzeń kulturalnych.

Mazowiecki Instytut Kultury angażuje się w wiele działań promujących kulturę na Mazowszu – jednodniowych, wielodniowych, wielomiesięcznych i całorocznych.

Mazowiecki Instytut Kultury ma niezwykle bogaty repertuar teatralny dzięki działającemu w jego strukturze Teatrowi Mazowieckiemu. Spektakle grane w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach działalności Teatru Mazowieckiego są wyjątkowe, jednak w repertuarze Mazowieckiego Instytutu Kultury znaleźć możemy również wiele koncertów, wieczorów musicalowych, a także innych wydarzeń muzycznych.

Bilety do Mazowieckiego Instytutu Kultury kupić można za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej instytutu, a także w kasie instytutu, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

http://www.mik.waw.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl! Gra aktorska wspaniała, wszystko na najwyższym poziomie
- Kamila

21.02 / 12:30

21.02 / 10:00

Gatunek: Koncert
9.2
Średnia ocena
Dla mnie było to nietuzinkowe przeżycie. Cały występ pana Dominika był doskonale zorganizowany i przepięknie wykonany
- Tomasz

30.01 / 17:00

Gatunek: Koncert
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.