Sunny Sunday, reż. Rabih Mroué, Lina Majdalanie - zdjęcie

Sunny Sunday, reż. Rabih Mroué, Lina Majdalanie

Pewnej słonecznej niedzieli w 2016 roku, w pewnej małej miejscowości w Polsce, w pewnym małym kościele miał miejsce bardzo dziwny ślub. To osobliwe wydarzenie zgromadziło żywych i umarłych, mieszając fikcję z rzeczywistością, a uprawianie polityki – ze snuciem bajek.

W oparciu o prawdziwe wydarzenia libańscy twórcy Lina Majdalanie i Rabih Mroué przyglądają się afektom wytwarzanym i przetwarzanym przez współczesne narracje prawicowe i narodowościowe. Sięgając do prawdziwego wydarzenia, Sunny Sunday opowiada o obecnej sytuacji w Polsce, dotykając przy tym kontekstu współczesnych zmian na scenie politycznej w Europie – i daleko poza nią.

Realizacja

Koncepcja, reżyseria, wykonanie

Lina Majdalanie, Rabih Mroué

Kuratorzy i dramaturdzy:

Marta Keil, Grzegorz Reske (ResKeil)

Konsultacje kuratorskie:

Katarzyna Wielga

Rysunki:

Georges Khoury (Jad)

Specjalne podziękowania:

Denise Ackermann, Asa Horvitz, Agnieszka Jakimiak, Marta Jalowska, Łukasz Jaskuła, Joanna Krakowska, Jens-Dag Kemser, Andrzej Leder, Karolina Maciejaszek, Szymon Maliborski, Agnieszka Morawińska, Aleksandra Muzińska, Fredy Peccerelli, Krzysztof Pijarski, Marie Rault, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Hazem Saghieh, Magda Staroszczyk, Ines Weizman i Forensic Architecture, Frauke Wetzel, Theresa Wünsch i osoby pracujące w instytucjach koprodukujących spektakl.

Komuna Warszawa - Adres i dojazd

ul. Emilii Plater 31

http://komuna.warszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.