Przed wojną / Wojna / Po wojnie, cz. 1 odcinek 1 - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,0 / 10

Przed wojną / Wojna / Po wojnie, cz. 1 odcinek 1

Premiera odc. 1: 12.05, g. 19.00

Pokazy premierowe: 13-14.5, g. 17.30

Współpraca dramaturgiczna: Joanna Wichowska, Roza Sarkisian.

Warszawa, L30/32 (Kamienica Artystyczna, ul. Lubelska 30/32)

„Przed wojną / Wojna / Po wojnie”, to nowy, trzyletni cykl Komuny//Warszawa opisujący permanentny stan, w jakim znajduje się świat.

Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Wojna krąży po świecie: „trudno bez niej żyć, łatwiej z nią umierać”.

Impulsem, który skłonił K//W do zajęcia się wojną, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: wojna na Ukrainie i w Syrii – Brexit – wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią. Stąd potrzeba zadania pytań o to: Czy jesteśmy przygotowani do wojny? Czy pamięć o wojnie ułatwia podtrzymanie pokoju? Czy polityki historyczne otwierają rany i zbroją społeczeństwa do walki?

K//W będzie opowiadać o wojnie i wojnach – w ich różnych kontekstach i odsłonach, z naciskiem jednak na ich realny – nieheroiczny i osobisty wymiar. Podejście K//W jest czysto pragmatyczne – skupione na praktyce i cenie przetrwania:

„Przed wojną” – czy da się uciec do Kanady?

„Wojna” – co zjeść w warunkach niedoboru i spekulacji?

„Po wojnie” – jak zawiera się pokój?

Zapraszamy na trzy odcinki wojennego spektaklu, którego scenariusze przygotowują: Joanna Wichowska i Roza Sarkisian (premiera: maj), Agnieszka Jakimiak (premiera: wrzesień) oraz Paweł Mościcki (premiera: grudzień).

W 2017 roku w cyklu „Przed wojną / Wojna / Po wojnie” powstaną też dwa inne, nowe spektakle przygotowane przez Cezarego Tomaszewskiego (premiera: lipiec) oraz Annę Smolar (premiera: listopad).

Obsada

Trenerzy

Narratorzy

Maskotka wojenna

gościnnie: Joanna Wichowska, Roza Sarkisian, Vera Popova

Realizacja

Komuna// Warszawa

Współpraca dramaturgiczna: Joanna Wichowska, Roza Sarkisian

Komuna// Warszawa - Adres i dojazd

ul. Emilii Plater 31

http://komuna.warszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.