Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar - zdjęcie

Średnia ocena

61 oddanych głosów

7,7 / 10

Ośrodek wypoczynkowy, reż. Anna Smolar

W nowej rzeczywistości, w miejscu obecnej awangardowej sceny teatralnej mieści się jeden z ośrodków wypoczynkowych - miejsc relaksu i warunkowania społecznego powstałych dzięki Narodowemu Programowi Zbiorowego Wypoczynku. Ośrodek ten, podobnie jak pozostałe tego typu placówki wychodzi naprzeciw pragnieniom towarzyszącym każdemu obywatelowi. Potrzebie świętego spokoju, nieangażowania się w cudze sprawy, zadbania o własny interes i komfort. Pobyt w ośrodku pomoże zapomnieć o wszystkim tym, co nie jest dla kuracjuszy przyjemnością, odnaleźć swoje skrywane potrzeby.

Dzięki ośrodkom wypoczynkowym można nareszcie poczuć szczerą ulgę. Wszystkie decyzje zostały już podjęte, wszystkie sprawy załatwione, sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna jest stabilna, a dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki. Czas odpocząć.

Na scenie występują między innymi Marta Ścisłowicz, Andrzej Konopka, Sonia Roszczuk, Maciej Pesta, Jan Sobolewski, Małgorzata Witkowska.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Rafał Paradowski

Realizacja

Produkcja: Komuna// Warszawa & Katarzyna Koślacz

Reżyseria: Anna Smolar

Tekst: Michał Buszewicz

Dramaturgia: Michał Buszewicz, Anna Smolar

Scenografia i kostiumy: Anna Met

Wideo i foto: Rafał Paradowski

Montaż: Michał Czarnecki

Asystentka reżyserki: Alicja Kobielarz

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Uważam, że ocenianie punktowe to czysty debi..zm. Niestety żyjemy w takich czasach. Ten spektakl jest napewno godny polecenia.

  g......@....pl / 04 grudnia 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Subtelny, w dobrym sensie uniwersalny i pomysłowy. Dawno nic mi się tak nie podobało w teatrze.

  wi.....@gm...il.com / 20 lipca 2020

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl przy minimalizacji środków.

  to.....@gm...il.com / 03 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  interesujące ,"dające do myslenia" przedstawienie

  zd.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 8,0/ 10

  Smutna wizja możliwej przyszłości podczas oglądania której trudno przestać się śmiać. Rewelacyjni Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski i Andrzej Konopka ale i cała reszta obsady z szczególnym naciskiem na hipnotyzujący głos Jaśminy Polak.

  Jo.....@gm...il.com / 12 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry. Mocny, wyrazisty głos za społeczeństwem obywatelskim. Jeśli nie będziemy aktywni, nie będziemy bronić tego, co dla nas ważne,, zajmie się nami Narodowy Program Zbiorowego Wypoczynku.

  mo.....@gm...il.com / 05 grudnia 2017

 • 7,0/ 10

  Szkoda, że z tylnych rzędów nie zawsze widać całą scenę :(

  iw.....@....pl / 15 marca 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl świetnie zaaranżowany skromnymi środkami, dobrze zagrany, z niezbyt klarowną wymowa. Godzina intrygującej zabawy dla osób znudzonych konwencjonalnym teatrem

  ko.....@ga...ta.pl / 28 stycznia 2018

 • 5,0/ 10

  Opis spektaklu był obiecujący. Ciekawy pomysł, ale niewykorzystany.

  ka.....@....pl / 03 grudnia 2017

 • 4,0/ 10

  śledzę prace Anny Smolar, tym razem doznałam pewnego rozczarowania. Pomysł z dystopiczną przestrzenią ośrodka wydał mi się wtórny. Mam poczucie, że problemy poruszane w spektaklu - wolność lub jej ograniczenia, granice ingerencji innych, akceptacja, etc - słowem tematy bardzo na czasie - są tu wyrazem pewnej analogii z dzisiejszą sytuacją polityczną, jednak mało wyraziście zarysowane. Troche się pogubiłam czemu służą pewne wątki. Ale może powodem jest to, że jestem starsza z grubsza o pokolenie od autorów? Doceniam za to minimalizm formalny.

  ka.....@fi...ic.pl / 05 marca 2018

 • 1,0/ 10

  Wtórne, naiwne, dla młodzieży jako rozgrzewka intelektualna, nie dla widza wyrobionego

  al.....@gm...il.com / 28 stycznia 2018

Komuna Warszawa - Adres i dojazd

ul. Emilii Plater 31

http://komuna.warszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.