Ośrodek wypoczynkowy - zdjęcie

Średnia ocena

48 oddanych głosów

7.6 / 10

Ośrodek wypoczynkowy

W nowej rzeczywistości, w miejscu obecnej awangardowej sceny teatralnej mieści się jeden z ośrodków wypoczynkowych - miejsc relaksu i warunkowania społecznego powstałych dzięki Narodowemu Programowi Zbiorowego Wypoczynku. Ośrodek ten, podobnie jak pozostałe tego typu placówki wychodzi naprzeciw pragnieniom towarzyszącym każdemu obywatelowi. Potrzebie świętego spokoju, nieangażowania się w cudze sprawy, zadbania o własny interes i komfort. Pobyt w ośrodku pomoże zapomnieć o wszystkim tym, co nie jest dla kuracjuszy przyjemnością, odnaleźć swoje skrywane potrzeby.

Dzięki ośrodkom wypoczynkowym można nareszcie poczuć szczerą ulgę. Wszystkie decyzje zostały już podjęte, wszystkie sprawy załatwione, sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna jest stabilna, a dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki. Czas odpocząć.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Rafał Paradowski

Realizacja

Produkcja: Komuna// Warszawa & Katarzyna Koślacz

Reżyseria: Anna Smolar

Tekst: Michał Buszewicz

Dramaturgia: Michał Buszewicz, Anna Smolar

Scenografia i kostiumy: Anna Met

Wideo i foto: Rafał Paradowski

Montaż: Michał Czarnecki

Asystentka reżyserki: Alicja Kobielarz

Opinie naszych widzów (10)

 • 10.0/ 10

  Uważam, że ocenianie punktowe to czysty debi..zm. Niestety żyjemy w takich czasach. Ten spektakl jest napewno godny polecenia.

  g......@....pl / 04 December 2017

 • 9.0/ 10

  Bardzo dobry spektakl przy minimalizacji środków.

  to.....@gm...il.com / 03 December 2017

 • 8.0/ 10

  interesujące ,"dające do myslenia" przedstawienie

  zd.....@gm...il.com / 04 March 2018

 • 8.0/ 10

  Smutna wizja możliwej przyszłości podczas oglądania której trudno przestać się śmiać. Rewelacyjni Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski i Andrzej Konopka ale i cała reszta obsady z szczególnym naciskiem na hipnotyzujący głos Jaśminy Polak.

  Jo.....@gm...il.com / 12 December 2017

 • 8.0/ 10

  Bardzo dobry. Mocny, wyrazisty głos za społeczeństwem obywatelskim. Jeśli nie będziemy aktywni, nie będziemy bronić tego, co dla nas ważne,, zajmie się nami Narodowy Program Zbiorowego Wypoczynku.

  mo.....@gm...il.com / 05 December 2017

Komuna// Warszawa

Komuna// Warszawa (w latach 1989-2009: Komuna Otwock) powstała w 2009 roku. To jeden z najważniejszych teatrów niezależnych w Polsce. Eksperymentuje na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki i miesza zjawiska i osobistości mainstreamu z awangardą.

Repertuar Teatru Komuna// Warszawa ma charakter wyjątkowy. Oprócz własnych, autorskich spektakli prezentowane tu są cykle kuratorskie, produkcje innych artystów i spektakle gościnne. Swoje prace wyprodukowali i pokazywali tu m.in. Akademia Ruchu, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Krzysztof Skonieczny, Marcin Liber, Paweł Passini, Krzysztof Garbaczewski i Marcin Cecko, Iwona Pasińska, Agata Siniarska, Mikołaj Mikołajczyk, Weronika Szczawińska, Wojtek Ziemilski, Markus Orhn, Marta Ziółek, Iza Szostak, Magda Jędra, Weronika Pelczyńska.

Cyklem kuratorskim prezentowanym w latach 2016-2017 jest Mikro Teatr Tomasza Platy, który spotkał się ogromnym zainteresowaniem publiczności i ciepłym przyjęciem krytyków. W cyklu swe prace pokazali m.in: Anna Smolar, Paweł Łysak, Michał Borczuch, Justyna Sobczyk, Iga Gańczarczyk, Marin Liber, Anna Karasińska, Romuald Krężel.

Spektakle, które wystawiane były przez teatr Komuna// Warszawa, zobaczyć można było również na wielu festiwalach międzynarodowych m. in. w Edynburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Teheranie i wielu innych miejscach na całym świecie.

Najważniejsze przedstawienia Komuna// Warszawa to m. in. „Bez tytułu”, „Design/Gropius”, „Perechodnik/Bauman”, „Przyszłość świata”, „Księgi”, „Sierakowski”„ Atatürk, albo dlaczego pojechałem do Istambułu”, „Paradise Now? Re//Mix Living Theatre”, „Tocqueville. Życie codzienne po Wielkiej Rewolucji”, "Terry Pratchett. Nauki Społeczne", "Projekt B.R.I.N."

Komuna// Warszawa jest także inicjatorem i producentem innych wydarzeń, w tym: projektów dla mieszkańców Kamionka (Muzeum Społeczne), akcji, dyskusji, pokazów i koncertów.

Siedziba teatru Komuna// Warszawa jest dobrze skomunikowana: znajduje się w kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 na południowopraskim Kamionku, przy Dworcu Wschodnim; ok. 8 min. pieszo od stacji metra Stadion i 5 min. od tramwajów, autobusów zatrzymujących się przy Teatrze Powszechnym. W okolicy łatwo znaleźć miejsce do parkowania.

Bilety to teatru Komuna// Warszawa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru, która czynna jest na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu - w miarę dostępności miejsc.

Adres i dojazd

ul. Lubelska 30/32

http://komuna.warszawa.pl/pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Emocje, sporo wzruszeń, szczypta śmiechu - ot,życie. Przemyślenia pozostają na długo...
- Lidia

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Bardzo polecam ten spektakl. Nie spodziewaliśmy się tak świetnie wyreżyserowanej i zagranej sztuki.
- Anna

01.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Bardzo polecam! Zabawnie, przerażająco, refleksyjnie...
- Justyna

18.01 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet