Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Warszawa

Komuna Warszawa

ul. Emilii Plater 31

Komuna Warszawa to jeden z ważniejszych niezależnych teatrów awangardowych w Polsce, eksperymentujący na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki. Bazując na autorskich tekstach, Komuna Warszawa sięga po tematy polityczne i społeczne, nieustannie poszukując nowych form i środków wyrazu. Spektakle Komuny były prezentowane w wielu znaczących ośrodkach kultury i na festiwalach, m.in. w HAU W Berlinie, w La Mama w Nowym Jorku, 104Centquatre Paryżu, na SPIELART w Monachium, euro-scene w Lipsku, Fringe w Edynburgu, Złotej Masce w Moskwie, a także w Tbilisi, Kijowie czy Teheranie oraz w wielu miastach w kraju.


Komuna Warszawa prowadzi także dom produkcyjny, tworzony we współpracy z kuratorami. To miejsce spotkania różnych światów, gdzie produkuje się zarówno przedstawienia artystów z mainstreamu (Grzegorz Jarzyna, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Michał Borczuch, Markus Öhrn), jak i wschodzących gwiazd polskiej sceny tanecznej i performatywnej (Marta Ziółek, Paweł Sakowicz, Iza Szostak, Ania Nowak, Cezary Tomaszewski).


Komuna Warszawa współpracuje z kuratorami performatywnymi i muzycznymi, tworząc z nimi długofalowe projekty poświęcone wybranemu zagadnieniu, takie jak My, mieszczanie, Przyszłość czy obecnie realizowany Przed wojną. Wojna. Po wojnie, Musicale. Musicale orazy HUB Kultury KW.


Jednym z bardziej znaczących i bardzo dobrze przyjętych przez publiczność i krytyków projektów tego typu był cykl RE// MIX (2013–2016). Przez cztery lata kilkudziesięciu zaproszonych artystów poświęcało się archeologii sztuk performatywnych, tworząc spektakle odnoszące się do dzieł swoich mistrzów z przeszłości. Doskonale przyjętym cyklem z lat 2016–2017 był Mikro Teatr. Zadaniem postawionym przed 18 artystami było stworzenie pełnowartościowego spektaklu mimo wielu ograniczeń: czas trwania nie więcej niż 16 minut, zaangażowanie nie więcej niż 4 osób na scenie, użycie jednego mikrofonu, czterech reflektorów, walizki rekwizytów. Mierząc się z ograniczeniami formalnymi, mierzyli się z pytaniem o istotę teatru.


Komuna Warszawa to także miejsce prezentacji gościnnych spektakli teatralnych, sztuk wizualnych, miejsce koncertów, spotkań i wykładów.

Bilety i wejściówki do Komuna//Warszawa w najlepszych cenach można kupić w portalu www.eWejsciowki.pl