Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów

Komuna// Warszawa

ul. Lubelska 30/32

Komuna//Warszawa to jeden z najważniejszych teatrów niezależnych powstały w 2009 roku - to jeden z najważniejszych teatrów niezależnych, który eksperymentuje na styku sztuk niezależnych i performatywnych, wideo instalacji i muzyki. Komuna// Warszawa wywodzi się ze znanej, niezależnej grupy Komuna Otwock, która założona została przez Grzegorza Laszuka w 1989 roku.
Teatr Komuna// Warszawa znajduje się w samym sercu warszawskiej Pragi, w kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32, w której działają nie tylko różne grupy teatralne, a także artyści specjalizujący się w różnych dziedzinach sztuki. Oprócz spektakli, które można w tym miejscu obejrzeć, prowadzone są tu również różne inne działania, takie jak performance, wykłady, pokazy filmów, koncerty, a także dyskusje.
Repertuar Teatru Komuna// Warszawa ma charakter wyjątkowy. Spektakle znajdujące się w ofercie poruszają tematy współczesne i niezwykle ważne. W repertuarze teatru Komuna// Warszawa znaleźć możemy wiele spektakli, które wykorzystują nowe formy i nietypowe środki wyrazu.
Repertuar teatru Komuna// Warszawa oferuje również spektakle będące częścią cyklu RE//MIX, które są nową interpretacją klasycznych dzieł z różnych dziedziny sztuki - teatru i tańca, a także literatury i filmu. Najczęściej odnoszą się treścią lub formą do swojego pierwowzoru, niekiedy wchodzą z nim w polemikę lub odczytują go zupełnie na nowo. Cykl ten jest autorskim pomysłem teatru - jego pomysłodawcą i twórcą był Tomasz Plata. Ukazała się również książka RE//MIX będąca podsumowaniem całego cyklu - wydana została wspólnie przez Instytut Teatralny, Komunę// Warszawa oraz Wydawnictwo Krytyki Politycznej.
Dzięki Komunie// Warszawa w 2013 roku powołany został Instytut Sztuk Performatywnych.
Spektakle oferowane przez teatr Komuna// Warszawa tworzone są przede wszystkim przez wielu młodych twórców, do których należy m. in. Monika Strzępka i Paweł Demirski, Krzysztof Skonieczny, Marcin Liber, Paweł Passini, Krzysztof Garbaczewski i Marcin Cecko, Leszek Bzdyl, Mikołaj Mikołajczyk, Weronika Szczawińska, Wojtek Ziemilski.
Spektakle Komuna// Warszawa, wystawiane były na wielu festiwalach międzynarodowych, zobaczy je można było m. in. w Edynburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Teheranie i wielu innych miejscach na całym świecie.
Najważniejsze spektakle, które znalazły się w repertuarze teatru Komuna// Warszawa to m. in.„Bez tytułu”, „Design/Gropius”, „Perechodnik/Bauman”, „Przyszłość świata”, „Księgi”, „Sierakowski”„ Atatürk, albo dlaczego pojechałem do Istambułu”, „Paradise Now? Re//Mix Living Theatre”, „Tocqueville. Życie codzienne po Wielkiej Rewolucji” i wiele innych.
Bilety i wejściówki do Komuna//Warszawa w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl