Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Warszawa

Komuna Warszawa

ul. Emilii Plater 31

KOMUNA WARSZAWA to stowarzyszenie, które od ponad 30 lat działa na kilku obszarach kultury, m.in. jako niezależny teatr eksperymentralny, scena impresaryjna i dom produkcyjny. Od początku 2020 r. współprowadzi również Szkołę E.Plater 31 – jedno z najprężniej działających miejsc na kulturalnej mapie Warszawy, gdzie odbywają się spektakle teatralne, wystawy, koncerty, spotkania i wykłady. Wcześniej współtworzyła inne ważne miejsce - Kamienicę Artystyczną Lubelska 30/32.

1. Komuna Warszawa (wcześniej Komuna Otwock) to jeden z najważniejszych niezależnych teatrów awangardowych w Polsce, eksperymentujący na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki. Spektakle Komuny są z sukcesami prezentowane w wielu znaczących ośrodkach kultury i na festiwalach, m.in. w HAU W Berlinie, w La Mama w Nowym Jorku, 104Centquatre Paryżu, na SPIELART w Monachium, euro-scene w Lipsku, Fringe w Edynburgu, Złotej Masce w Moskwie, a także w Tbilisi, Santiago de Chile, Monachium, Kijowie czy Teheranie oraz w wielu miastach w kraju.

2. Komuna Warszawa prowadzi także dom produkcyjny, w którym powstają zarówno prace artystów z mainstreamu, jak i wschodzących gwiazd polskiej sceny teatralnej, tanecznej i performatywnej, m.in. Weroniki Szczawińskiej, Cezarego Tomaszewskiego, Marty Ziółek, Agnieszki Smoczyńskiej, SIKSY, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Markusa Öhrna, Pawła Sakowicza, Izy Szostak i innych. Wiele zrealizowanych na scenie Komuny spektakli, jak np. „Cezary idzie na wojnę", stało się międzynarodowymi przebojami i zdobyło wiele prestiżowych nagród.

3. Komuna Warszawa współpracuje z kuratorami performatywnymi i muzycznymi, tworząc z nimi długofalowe projekty poświęcone rozmaitym zagadnieniom, takie jak My, mieszczanie, Przyszłość, Przed wojną. Wojna. Po wojnie i Musicale. Musicale. Jednym z bardziej znaczących i bardzo dobrze przyjętych przez publiczność i krytyków projektów tego typu były cykle RE// MIX (2013–2016) oraz Mikro Teatr(2016–2017).

4. Od 2019 roku Komuna Warszawa nowatorski, interdyscyplinarny program Hub Kultury KW, w ramach którego odbywają się m.in. rezydencje dla młodych twórczyń i twórców, którzy dostają szansę na prowadzenie poszukiwań i eksperymentów w dziedzinie sztuk performatywnych we współpracy ze kuratorami.