Średnia ocena

3 oddane głosy

6,0 / 10

"Choinka" - Teatrzyk w Tu i Teraz

"Klubokawiarnia Tu i Teraz zaprasza na teatrzyk pt. „Choinka”.

Co porabiają zimą zwierzątka? Czy im czegoś nie potrzeba, gdy na polach mróz ze śniegiem? Może uda się nam wspólnie znaleźć rozwiązanie na ich zimowe strapienia. W trakcie spektaklu zapraszamy do wspólnego, zimowego śpiewania.

Forma spektaklu, oparta jest na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek Katarzyny Szurman i Katarzyny Żytomirskiej. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy.

Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych.

Na scenie występuje Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska.

Opinie naszych widzów (2)

  • 6,0/ 10

    Teatrzyk raczej dla młodszych dzieci niż np 5 latków. W czasie spektaklu byly rozdawane jabłka niby dla zwierzątek ale wiadomo że młodsze dzieci próbowały je jeść. Po fakcie okazało się że nie były umyte. Do przemyślenia...

    Kg.....@gm...il.com / 12 grudnia 2018

  • 4,0/ 10

    Panie się starają ale to trudne w sali która jest salą zabaw na codzień do tego występuje na tle okna i widać średnio..insenicazaja taka, że kreatywny rodzic jest w stanie takie przedstawienie zrobić w domu sam....po przeglądnięciu szafy...

    ro.....@pi...ne.pl / 02 grudnia 2018

Klubokawiarnia Tu i Teraz - Adres i dojazd

Aleja Rzeczypospolitej 10/61
02-972 Warszawa

http://tuiteraz.edu.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.