Wycieczki osobiste z Łukaszem Orbitowskim - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

9.0 / 10

Wycieczki osobiste z Łukaszem Orbitowskim

Łukasz Orbitowski, autor m.in. powieści „Tracę ciepło”, „Exodus” oraz „Inna dusza” gościem Klubu Komediowego. Wyjątkowe zderzenie literatury grozy i fantastycznej oraz sceny komediowej.

*****„Spieszcie się oglądać Klub Komediowy. Kiedyś przejmą polską komedię i już nie będą mieli czasu na kameralne występy”. – Rafał Madajczak, Asz:Dziennik

Zapraszamy na spektakl improwizowany zainspirowany twórczością i osobą Łukasza Orbitowskiego. Rozmowa z pisarzem i jego nowo wznowiona książka „Tracę ciepło” będą materiałem wyjściowym do scen, które zagrają improwizatorzy z Klubu Komediowego, związani z projektem Wycieczki osobiste. Spektakl będzie powstawał na żywo, na oczach publiczności, bez ustalonego wcześniej scenariusza.

Łukasz Orbitowski – autor powieści, m.in. „Szczęśliwej ziemi”, „Exodus” oraz „Innej duszy”, za którą w roku 2016 otrzymał Paszport „Polityki”. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” i raz do Nagrody Literackiej GDYNIA. Obecnie na antenie TV Kultura prowadzi program Dezerterzy.

„Tracę ciepło” to powieść o kolegach z krakowskiego Kazimierza, Kubie i Konradzie, którzy postanawiają rozwikłać zagadkę śmierci szkolnego woźnego. Wkrótce życie obu chłopców przypomina absurdalny i przerażający ciąg osobliwych, nadprzyrodzonych zdarzeń, a ich przyjaźń jest poddawana nieustannym próbom. „Tracę ciepło” to także książka o dorastaniu w Polsce „roku zero”, która była wówczas zupełnie innym miejscem.

*****„TRACĘ CIEPŁO to powieść, którą czyta się jednym tchem, a gdy bierze się drugi oddech, ma się ochotę na więcej Orbitowskiego, który, jako jeden z niewielu, potrafi zapewnić świetną zabawę bez rezygnowania z refleksji na temat świata i człowieka. / Olga Majerska, blog Okiem Wielkiej Siostry

Wycieczki osobiste – cykl spektakli improwizowanych, mających charakter scenicznych spotkań twórców wyrażających się za pomocą różnych form i narzędzi artystycznych.

Źródło zdjęcia: fot. Aga Krysiuk

Obsada

Łukasz Orbitowski

Realizacja

Klub Komediowy

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

Klub Komediowy
ul. Nowowiejska 1
00-001 Warszawa

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Zabawne, absurdalne, błyskotliwe. Zdecydowanie polecam!
- Justyna

23.11 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9.2
Średnia ocena
Było super. Gościnni stand-upperzy rewelacja ;)
- Magdalena

27.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9.8
Średnia ocena

24.10 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Zanurzyć się w świat tworzony na scenie przez Dwóch Panów to istna rozkosz
- Magda

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
8.7
Średnia ocena
Solidna dawka śmiechu gwarantowana!
- Agata

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.4
Średnia ocena
Wspaniała atmosfera, zaskakująca improwizacja. Przyjdę ponownie!
- Artur

Dziś / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet