Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie |NOWOŚĆ - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

9,1 / 10

Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie |NOWOŚĆ

Humoreska drogi, której celem jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie: Co się teraz czyta? Sceny, piosenki, monologi i wiersze przeplatają się w opowieść o stanie polskiego czytelnictwa – tak naiwną, że aż złośliwą.

***** „»Tajemnica beletrysty« bardzo mi się podobała – i to wcale nie dlatego, że dostałem bilet za darmo, a na dodatek pojawiam się w tekście. To po prostu świetny spektakl!” – Grzegorz Kasdepke

***** „»Beletrysta« mówi między innymi o tym, że zarówno świat bez literatów byłby mocno bledszy, jak i literaci bez świata.” – Agnieszka Drotkiewicz

Oto historia Juliana, rodowitego imielińczyka, którego zaskakuje wieść o nagłej wizycie zagranicznych znajomych: „Przyjacielu, już nie możemy się doczekać rozmowy o tym, co się tam u was teraz czyta! Twoi Zagraniczni Znajomi” – głosi list. Wiedziony bladym strachem, Julian wyrusza do lokalnej biblioteki w celu ustalenia stanu czytelniczej rzeczy. Niestety, bibliotekę zastaje w stanie likwidacji. Na jej miejsce szykowane jest otwarcie enigmatycznych „Książek 24 h”. Razem z Cymelią, lokalną bibliotekarką, Julian wyrusza na osiedlowe poszukiwania poczytnych autorów. Na drodze usianej utajnionymi czytelnikami spotkają postaci tak niejednoznaczne jak Doktor Szwarcpagina – wynalazczyni futurystycznych gatunków literackich, Lokalny Reportażysta cierpiący na brak tematów czy dietetyczka lektur warzywniczych.

Najnowszy spektakl produkcji Klubu Komediowego i Big Book Festival jest humoreską drogi z oprawą muzyczną. Sceny, piosenki, monologi i wiersze przeplatają się w opowieść tak naiwną, że aż złośliwą.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: Michał Jońca

Obsada

obsada: Katarzyna Kołeczek, Dorota Krempa, Grzegorz Kwiecień, Mateusz Lewandowski, Szymon Roszak

Realizacja

tekst: Mateusz Lewandowski, Karolina Norkiewicz, Michał Sufin

reżyseria: Michał Sufin

muzyka: Paweł Szamburski

scenografia: Michał Jońca

kostiumy: RISK made in Warsaw

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Cudowna zabawa słowem.

  J......@....pw.edu.pl / 12 września 2019

 • 10,0/ 10

  Gratulacje dla autora/ki! Gęsta, smaczna uczta dla intelektu ze świetną grą aktorską. Pozycja obowiązkowa dla ętelektualistów z przymrużeniem oka. Wysoki poziom i dobry flow gwarantowane!

  as.....@pr...il.com / 10 września 2019

 • 10,0/ 10

  Super humor, na dobrym poziomie. bardzo dobra gra aktorska, świetne teksty. Sama przyjemność!

  ed.....@gm...il.com / 10 września 2019

 • 10,0/ 10

  Super zabawa, inteligentny humor, po prostu świetny spektakl.

  vk.....@gm...il.com / 25 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl - rewelacyjny! Już dawno nie miałam przyjemności oglądania tak dobrej sztuki. Inteligentny humor, wspaniała gra aktorska, przesympatyczna atmosfera i cudowny pomysł wystawienia sztuki w ogrodzie Muzeum Broniewskiego. Gorąco polecam miłaśnikom inteligentnej rozrywki.

  zy.....@gm...il.com / 25 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  oryginalny pomysł na scenariusz, przekaz dla inteligentnego widza, świetnie zagrane. myslę, że to trudne dialogi do przyswojenia dla aktorów. Wielkie brawa dla wykonawców zatem!

  er.....@....pl / 03 września 2019

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Kup bilet