Scenki z Czytelenki, czyli impro do starych, brudnych książek z antykwariatu - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,5 / 10

Scenki z Czytelenki, czyli impro do starych, brudnych książek z antykwariatu

Do przypadkowego przechodnia przechadzającego się beztrosko ulicą Chmielną w Warszawie:

Kiedy cię minie roztargniony mężczyzna o błędnym spojrzeniu i twarzy bladej jak pergamin, owiany waniliową nutą (jakby zapachem zbutwiałej ligniny), w płaszczu z naderwaną kieszenią i w butach, których rozwiązane sznurówki strzelają o kostkę brukową niczym cztery lassa, wiedz, żeś naprawdopodobniej minął bibliofila. Stara się objąć wzrokiem wszystkie pobliskie stragany z tanią książką i witryny Dedalusa, nerwowo ściskając w dłoni przepoconą pięćdziesięciozłotówkę. Idzie na żer.

Jeśli starcza ci czasu, zapytaj, czego szuka – jakiego Gogola, a może coś z serii Stańczyka? A jeśli starcza ci odwagi, zaproś go na co do picia. Bo tylko umysły nieduże nie konsumują przy dyskusji o lekturze. A gdy ów mężczyzna zaproponuje, że pokaże ci swój katalog – idź! Idź bez wahania. Nigdy bowiem nie widziałeś tak zaszpargalonych półek, tylu czytadeł, ramot i kurzu w jednym miejscu zebranych. 

Witaj w Czytelence Klubu Komediowego! Ciekawe pozycje kryją się w zakamarkach tego katalogu: kilku zapomnianych satyryków, dużo absurdu, eseje bibliofilskie, żarty literackie, sowizdrzalstwa i wiele innych — szukaliśmy autorów z każdego gatunku i różnych języków, byle tylko wyposażonych w dzyndzelek szaleństwa i niedorzeczności, za który czytelnik może pociągać w odruchu intelektualnej psoty. Katalog ten jest tak obfity, że aż wylewa się na scenę i z tego powstaje improwizacja!

Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany inspirowany lekturami przewrotnymi, niedorzecznymi i piwnicznymi, które wchodzą w skład naszego czytelnianego katalogu! Tego wieczoru wyjdziemy od tekstów Jonasz Kofty, Ilji Erenburga i Mariana Załuckiego i pokażemy na scenie, czego autor zdecydowanie nie miał na myśli...

____________________________________________________________________

W związku z bieżącymi obostrzeniami pula biletów została zwiększona o bilety dla osób posiadających unijny certyfikat COVID. Osoby, które wybiorą tę taryfę, są zobowiązane do okazania odpowiedniego dokumentu obsłudze teatru.

Czas trwania: 80 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    Aktorki i aktorzy Klubu Komediowego w doskonałej formie.

    pa.....@gm...il.com / 24 stycznia 2022

  • 4,0/ 10

    1. Po co tyle przekleństw... :( 2. Myślę, że czytanie fragmentów książki jest zbędne - może wystarczyłyby losowe zdania lub tytuły - do impro wystarczy niewiele:)

    em.....@on...et.eu / 25 stycznia 2022

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.